Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

2015 Erkek Modası

2015 Erkek Modası
22 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 1.904 kez okundu.

2015 Erkek Modası

Moda denince ilk akla gelen kadın modasıdır muhtemelen ama son yıllarda erkek modasının yükselişi baş döndürücü nitelikte. Erkek modasındaki bu ilerleme, erkekleri birbirinden şık tasarım kıyafetlere kavuşturdu.

2015-ERKEK-MODASI

Erkekler Modayla İlgilenmeyi Seviyor

Ekranlarda moda programlarının fazlalığı, bu programların izleme oranlarının yüksekliği sonucunda, modaya olan ilgi arttı. Sokaktaki herkes, eskiye oranla daha düzgün ve şık giyinmeye başladı. Erkeklerinde, kadınlarla yarışır durumda modayla ilgilenmesi sonucunda, erkek modası bu ihtiyaca karşılık vermek için hızla kendini yeniledi. Birbirinden şık kıyafetler oluşturulurken, çok iddialı parçalar erkeklerin beğenisine sunuldu.

Bu yılın erkek modasında klasik kesimler hâkim

Dünyaca ünlü markaların İtalya erkek giyim fuarında görücüye çıktıklarında göze çarpan durum, erkeklerin bu yıl klasik giyim tarzını kullanacakları yönünde oldu. Birbirinden şık erkek klasik giyim kıyafetlerinde dikkat çeken ayrıntı, ceketlerin içine giyilen yelekler oldu. Bu yelekler dedelerimizin giydiği yelekleri anımsatsa da, vücudu saran dar kesim şeklinde tasarlanması, bu yelekleri modern bir havaya bürümüş durumda.

Bu yılın erkek modasında öne çıkan pantolonlar

Son iki yıldır devam eden renkli pantolon modası bu yılda devam etmekte. Eskiye oranla renkli pantolonlara son derece alışmış olan erkekler bu durumdan çok memnun. Son yıllarda; alışıla gelen değer yargılarından sıyrılan erkekler, renkli pantolonları daha uzun yıllar kullanacak gibi.

Bu Yıl Erkeklerde, Uyumsuzluğun Uyumu ile Kombin Yapmak Trend

Eskiden olsa aman Allah’ım bu adam çıldırmış dediniz tarzda kombin yapmak bu yıl eğilim. Uyumsuzluğun uyumu denen bu akımda, göze hitap eden kombinler yapılabilir. Uyumsuzluğun uyumu ile bir kombin yapmak gerekirse; siyak bir ceket yelek ikilisinde, bordo kumaş bir pantolon kullanabilirsiniz. Bu kombinde beyaz gömlek oldukça şık durduğunu unutmamak gerekir. Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı kravatı da unutmamak gerektiğini hatırlatmama gerek yok sanırım. Son olarak imzanızı siyah klasik ayakkabı ile atmanız yerinde olur.

Bu yıl erkek modasında öne çıkan ceketler

Her yıl olduğu gibi bu yılda alışıla gelmiş klasik ceketler var ama birinin üzerinde boyu olduğundan kısa bir ceket gördüğünüzde sakın bir beden küçük ceket diye düşünmeyen. Bu yılın en eğilim ceketi, kol boyu el bileğinden 2 cm kısa, ceket boyu alışıla gelen ceketlerden daha kısa olan ceketler. İlk etapta alışık olmadığımız için göze tuhaf gelebilir ama ilerleyen aylarda herkesin üzerinde bu ceketlerden göreceğimizden bize normal geleceğine emin olun.

Bu Yıl Erkek Modasında Öne Çıkan Renkler

Bu yılda erkek modasında renkli parçalar mevcut ama eskiye oranla daha koyu tonlara kaçılmış durumda. Özellikle 2015 erkek modasında en çok kullanılan renkler; gri, kahve, lacivert tonları öne çıkmakta.

Gri, kahve, lacivert tonları ile hazırlanmış bir klasik takım elbiseye gardırobunuzda yer açmanızda fayda var. Hemen hemen hiç modası geçmeyecek olan lacivert bir takım almanız halinde, uzun yıllar kullanmanız olası. Lacivert bir takım elbiseyi farklı gömlek ve aksesuarlarla kombinleyerek, birbirinden farklı şıklık elde edebilirsiniz.

Bu Yıl erkek modasında Öne Çıkan Aksesuarlar

Bu yıl erkekler birbirinden güzel klasik takımlarını yeleklerle kullanırken, şıklıklarını bir adım daha öne çıkarmak için; fular, eldiven, fötr şapkalar, mendiller kullanabilirler. Bu yıl erkeklerin en çok kullandığı çantaları da bu yılın aksesuarları arasında saymamız gerekir.

2015 modasında yok yok diyebileceğimiz tarzda çeşitlilik mevcutken, erkeklerin 2015 modasının izlerini çok güzel taşıdığını da ifade etmek gerekir. Sizde sıradanlıktan sıyrılmak istiyorsanız; gardırobunuzda, kürklere, fularlara, ekose desenli ceketlere, ekose desenli pantolonlara, eldivenlere, desenli çoraplara, uzun ceketlere yer açın.

Moda Kendine Yakışan mıdır Acaba

Kim ne derse desin moda kendine yakışandır demek tam anlamıyla doğru sayılmaz aslında. Bu yıl, önceki yıllara göre erkeklerin mesafeli yaklaşacağı tarzda tasarımları herkesin üzerinde görürsek şaşırmayalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git