Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

2015 Kimono Modası

2015 Kimono Modası
22 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 2.390 kez okundu.

2015 Kimono Modası

2015 Kimono Modası ve Kimono Nasıl Kullanılabilir?

İlk çıkışını 2013 senesinde yapan kimonolar, trendler dünyasında rüzgarlar estirmeye devam ediyor. Japon milli giysisinin moda dünyasında modern yorumları, 2015’ e çeşitlenen renk ve modelleri ile damgasını vuracak.

Kimono modellerinde öne çıkan detaylar
Kimono modellerinin boydan boya kesimlerinin yanında kısa kimonolar da var. Kısa kimono modelleri genellikle yarasa kol şeklinde ve oldukça hareketli parçalar. Bunun yanında kimonoların boyları uzadıkça kol bölgesinde dar kesimin kullanıldığı görülüyor.

Kimonolarda kemerler genellikle kumaşın kendinden hazırlanıyor. Ancak bası kimonolarda deri kemer ve kalın kuşakların kimono modasına bir farklılık getirdiği de gözlerden kaçmıyor.

Kimonoları nasıl kullanabilirsiniz?
Kısa ve yarasa kol kimonolar hareketli parçalardır. Dikkatleri vücudun üst kısmına çekerler. Üst giyimde böyle hareketli bir parça altta sade modeller ve kesimler ister. Dolayısıyla bol kesim kimonolar, renk ve desenlerine uygun kalem etek, strech pantolonlar, skinny jeanler, skinny pantolonlar, dar kesim mini etekler ile çok hoş bir uyum yakalar.

Uzun kimonolar, gösterişli ve düz bir forma sahiptir. Dolayısıyla içinde çok hareketli parçalar istemez. Düz kesim, kolları dar kalıplı, desenli ve hoş bir kimono içine, düz ve sade bir uzun elbise sizi hem cool hem de oldukça zarif gösterecektir. Fakat bunun tam aksini yani desenli elbise ile düz kimonuyu, önermek pek doğru olmayacak… Çünkü düz ve sade bir kimono ile desenli, uzun bir elbise sizi boğacak, fazla kapatacaktır.

Kimono ile bohem tarz yakalayabilirsiniz
Püsküllü, dantelli kimonolar, öyle şık duruyor ki insan denemek istiyor. Ancak özellikle püskül detaylı kimonolar biraz zor parçalar. Bu kimonoları, sade modellerle tamamladığınızda bohem bir tarz yakalayarak modaya ayak uydurabilirsiniz.

Kimono tunikler
Kimonolar, geçtiğimiz yıllarda daha çok ilkbahar aylarında trençkot gibi bir dış giyim parçası olarak karşımıza çıktı. Ancak yeni sezon kimonolar, tunik şıklığını ve rahatlığını tahtından etmeye aday. Skinny jeanlerinizle rahatlıkla kullanacağınız ve tunik olarak giyebileceğiniz kimono modellerine yeni sezon alışverişlerinizde yer verin.

2015 Kimono Modası Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git