Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

2016 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Modası

2016 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Modası
12 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.725 kez okundu.

2016 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Modası

Moda dünyasında gelişim hız kesmeden devam ediyor. 2016 yılının İlkbahar-Yaz sezonuna ait ayakkabılar çeşitli defilelerde boy göstermeye başladı. İşte bayanları yakından ilgilendiren ve önümüzdeki sezon karşımıza sıklıkla çıkacak olan ayakkabı modelleri:

Şeffaf Ayakkabılar

Şeffaf aksesuarlar geçtiğimiz sezon özellikle çantalarda ve cüzdanlarda karşımıza çıkmıştı. PVC kullanılarak üretilen bu aksesuarların yanına artık şeffaf ayakkabılar eklenmiş durumda. Şeffaf ayakkabılar önümüzdeki sezon sık bir şekilde karşımıza çıkacak.

Trend-topuklu-ayakkabı-model
Şeffaf ayakkabılarda özellikle bilekli modelleri fazla görüyoruz. Bilek kısmında renkli derinin kullanıldığı ayakkabılar önemli bir yer tutacak. Ayrıca topuk kısmı fazla yüksek olmayan ve tabanı renkli olan modeller, son derece farklı bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Ayaklarına güvenenler bu ayakkabıları tercih edebilir.

Takunya Topuklu Ayakkabılar

Gelecek sezon bizleri hangi topuk şekli bekliyor diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bu sorunun cevabı, takunya topuklardır. Geçtiğimiz sezon revaçta olan mid-heel modellerden biraz yüksek olan ve daha kalın olması nedeniyle daha rahat olan bu modeller çok hoşunuza gidecek.

 

Modayı yakından takip etmek, rahat bir yaz geçirmek için takunya topukları tercih edebilirsiniz. Rengarenk modeller ile birlikte bilek kısmından bağlamalı modeller daha fazla tercih edilecek. Canlı bir görüntüyle yazı cıvıl cıvıl geçirebilirsiniz.

Bağcıklı Modeller

Geçtiğimiz sezon yaz döneminde en fazla tercih edilen modellerden biri olan bağcıklı ayakkabılar, gelecek sezon da popülerliğini devam ettirecek. Stiletto tarzında ya da sandalet formunda karşımıza çıkacak olan bağcıklı ayakkabılar feminen bir görüntü isteyenlerin tercihi olacaktır.

Bağcıklı modeller içerisinde bileğin üst kısmına kadar olan, üst kısmı açık modeller yine revaçta olacak. Hafif topuklu modellerin tercih edileceği bağcıklı modellerle seksi bir imaj çizmeniz mümkün olacaktır.

Beyaz Ayakkabılar

Havaların ısınmasıyla birlikte vazgeçilmez renk tonları arasında yer alan beaz, önümüzdeki sezonun da favori rengi olacak. Özellikle fiyonk ayrıntının yer aldığı, topuklu beyaz ayakkabılar önemli moda haftalarında tercih edilen modeller arasında yer aldı.

Desenli-trend-beyaz-ayakkabı-modeli

Yaz döneminin en güzel rengi olan beyazın, ayakkabı ve çanta konusundaki hakimiyeti bu yıl da sürecek. Beyaz renkte üretilen sandaletler, bootiler ve terlikler yine ön planda olacaktır. Sivri burunlu modellerin daha fazla tercih edileceğini belirtmekte fayda var.

Düz ve Kapalı Terlikler

Maskülen rüzgarlar bu yaz dönemine damga vuracak. Maskülen terlikler arasında yer alan düz ve üst kısmı kapalı terlikler önümüzdeki sezonun en gözde modelleri arasında yer alıyor. Hem rahatlığı ön plana çıkaran hem de nostaljik bir hava veren bu terlikler son derece revaçta olacak.

 

Düz ve kapalı terliklerin üst kısmında zincir detaylarının kullanıldığı modeller ön planda olacak. Koyu tonların kullanıldığı terliklerde topuk kullanılmaması da rahatlığı ön plana çıkaracak unsurlar arasında yer alıyor.

Modayı önceden yakalamak isteyen ve gelecek sezonu şimdiden takip eden kullanıcılar bu modellerden kendilerine en uygun olanları tercih edebilirler.

2016 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Modası Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git