Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

60’lı ve 70’li Yılların Bohem Tarz Modası

60’lı ve 70’li Yılların Bohem Tarz Modası
24 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.750 kez okundu.

60’lı ve 70’li Yılların Bohem Tarz Modası

Daha çok rahatlığın ön planda olduğu zarif bir giyim tarzı olan ve aynı zamanda oldukça ekonomik bir tarz olan bohem giyim tarzının geçmişi, 1960’lı ve daha çokta 1970’li yıllara dayanıyor. Dünya üzerinde farklı fikir akımlarının dolaştığı 70’li yıllar, o zamanki insanların kullandıkları bohem tarz ile de oldukça ünlü. Bunun yanı sıra bohem tarz, modası hiç geçmeyen, etkisi günümüzde bile devam eden oldukça hoş giyim tarzları arasında diyebiliriz.
Bohem-tarz
Daha çok gençlerin ilgi gösterdiği bohem tarzı oluşturan ana parçalar ise dantel, örgü, püskül gibi detaylardan oluşmakta.
Bohem tarzda üretilen kıyafetler ise etnik motifler kullanılarak üretilmiş etek, pantolon, yelekler ve çantalardan oluşuyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra, İspanyol ya da bol paça pantolonlar, püsküllü, örgülü kıyafetler, bandanalar, uzun küpeler, taşlı yüzükler ve büyük şapkaları da unutmamak gerek. Ayrıca bohem tarz kombin çeşitleri de oldukça fazla.

Bohem-tarz-moda-kombin
Bohem Tarz Kombinlere Örnekler
Örneğin, ilkbahar ve yaz mevsimi için saçlarınızı doğal haline bırakarak veya büyük bir şapka ile birlikte uzun ve etnik desenli bir elbise, düztaban bir ayakkabı ya da babet modelinin yanı sıra, bu elbiseye yakın renk tonlarında uzun askılı bir çanta ile rahat ve şık bir kombini rahatlıkla oluşturabilirsiniz.
Trend-bohem-tarzı-modeli
Kış mevsiminde bohem tarzda bir kombin yapmak içinse, uzun püsküllü botlar ve bunlarla uyumlu püsküllü bir çanta modelini etnik desenli bir kazak ve bol paça bir pantolonla birlikte kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bohem tarz denilince etnik desenlerin yanı sıra, bol ve salaş tarzda dikilmiş kıyafet türlerini de deneyebilirsiniz. Bu tarz bohem kombinlere ise, maxi boy ve genellikle beyaz ya da ekru renklerde etek, hafif topuklu botlar ve sıfır kol bluzlarla yapılmış kombinleri örnek olarak verebiliriz. Ayrıca bohem tarz denilince kadife kumaş kullanılarak üretilmiş püsküllü yeleklerin de ayrı bir yere sahip olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.
Ayrıca son olarak eklemek gerekirse, bohem tarz oluştururken eşarp, fular, renkli saç tokaları, güneş gözlükleri, küpeler ve yüzükler gibi oldukça önemli aksesuarlar kullanarak tarzınızı tamamlamanız gerektiğini unutmamanızda fayda var.

60’lı ve 70’li Yılların Bohem Tarz Modası Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git