Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

At Kuyruğu Saç Modelleri

At Kuyruğu Saç Modelleri
1 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 973 kez okundu.

At Kuyruğu Saç Modelleri

at-kuyrugu-sac-modelleriBayanlarımız özel günlerde ve gecelerde, toplantı ya da iş yemeklerinde, düğün, nişan ya da nikah törenlerinde, bunların yanı sıra yine günlük hayatlarında da saçlarına oldukça fazla önem vermektedir. Elbette ki bu konuda uyguladıkları pek çok farklı saç modeli bulunurken, at kuyruğu saç modelleri de oldukça fazla tercih edilenler arasında. Her saç tipine uygun bir model tercih etmek daha doğru olurken, genel olarak at kuyruğu tasarımı pek çok bayan için tercih edilebilmektedir. Tabi ki bu konuda boyunuz ile orantılı bir saç uzunluğu tercih edilirse daha mantıklı bir seçim olacaktır. Böylelikle sizlerde kendinize uygun bir modele göz atarak, anlatımlı videolardan destek alabilir daha kolay bir şekilde saçınıza uygulayabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda, at kuyruğu modelleri ve yapımı hakkında bilgiler vermek gerekirse, genel olarak şunlardan bahsedilebilir. At kuyruğu çeşitleri Her ne kadar tek tip bir model gibi görülse de, bazı değişiklikler uygulanarak çeşitlendirilebilir. Sizlere bahsedilen at kuyruğu saç modelleri arasında şu çeşitlere yer vermek mümkün olabilmektedir.

• Dalgalı at kuyruğu modeli

• Kolay at kuyruğu

• Örgülü at kuyruğu

• Bombeli

• Diğer modeller Genel olarak at kuyruğu saç modelleri arasında yer alan çeşitler bunlar olmaktadır.

Bu konuda daha detaylı bilgiler verebilmek üzere şunlardan bahsedebiliriz. Dalgalı at kuyruğu Saçlarınız hacimsiz ve bu durumda daha dolgun görünmesini istiyorsanız, ilk olarak saçlarınıza hacim kazandıracak işlemler uygulayabilirsiniz. Daha sonra da dalgalandırarak işlemlere devam edebilir, at kuyruğunu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Hacim ve dolgunluk kazandırabilmek üzere, bunun için uygun olan şampuanlar ve saç kremleri tercih edilebilir. Ama saç kremi saçları sönük göstermesinden dolayı pek tavsiye edilmez bunun için tercihler şampuan yönündedir. Doğal olarak saçlarınızı kurumaya bırakabilirsiniz. Böylelikle daha hacimli saçlara sahip olabilir, dalgalı modeli uygulayabilirsiniz. Nasıl yapılır? Oldukça fazla tercih edilen dalgalı at kuyruğu saç modelleri için şu adımları izleyebilirsiniz.

• İlk olarak saçlarınızdan belirlenmiş bir tutam ayrılarak, toka ile tutturulması gerekmektedir.

• Geriye kalan saçlar ise geride, arkada kalacak şekilde toplanarak, salınır.

• Alt kısma bıraktığınız saçlar için ise lastik kullanabilirsiniz.

• Üst kısımda bulunan saçlarda krepe uygulayarak, kabartılma sağlanır.

• Yine sabitlemek amacı ile sprey kullanılabilir.

• Bu saçlar kabarıklık bozulmadan toplanır ve hafif bombe verilerek işleme devam edilir.

• Alt kısmı da krepe yapılarak sprey kullanılır. Yine aynı şekilde bombe verilerek toplanacaktır.

• İlk olarak üst kısımda toplamakta olduğunuz tutam saçı da arkaya salarak, yanlardan firkete yapabilirsiniz. Böylelikle ayrı ayrı durmasını engelleyebilirsiniz.

• Oldukça kolay olan bu modeli bu şekilde uygulayabilirsiniz.

Örgülü at kuyruğu saç modelleri Yine bayanların farklı seçimlerinden olan örgülü model de şu şekilde yapılabilir. İlk olarak dalgalı ya da düz bir seçim yapmalısınız, daha sonra ise saçlarınıza hacim ve dalga kazandıracak uygulama yaparak, normal bir at kuyruğu gibi saçlarınızı toplayınız. Böylelikle örgü için hazır hale getirmiş olacaksınız. Daha sonra ise istenilen örgü modeli uygulanarak, lastik tokalar ile sabitlenebilir. Yine bu modellerde de sabitlemek için sprey kullanabilirsiniz. Eğer ki iki kat farklı bir model tercih ettiyseniz birbirinden ayrı durmaması için yanlardan firkete uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git