Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Bahar Aylarında Saç Modelleri

Bahar Aylarında Saç Modelleri
3 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.382 kez okundu.

Bahar Aylarında Saç Modelleri

Güzel görünen saçları kim istemez ki ? Salladığımızda güçlü görünen, taradığımızda kopmayan sağlıklı ve güzel görünen saçlar neredeyse tüm kadınların hayali olmuş durumda. Peki bu sağlıklı ve güzel görünen saçlara nasıl kavuşuruz ? Bunun en önemli yolu saçlarımıza gereken özeni vermekten geçiyor. Kullandığımız saç bakım ürünlerini saç tipimize göre doğru seçmek, çok sık olmasa da ayda 1 – 2 defa bakım maskesi uygulamak, fazla ısıdan kaçınmak gibi birçok yolla saçlarımıza gereken özeni gösterebiliriz. Peki bunun yanında saçlarımızın daha ilgi çekici olmasını istemezmiyiz ?

Birçoğunuzun gördüğü gibi son zamanların trendi olan renkli saçlar bu bahar döneminde daha da yaygınlaşacak.Renkli saçlar özellikle gençlerin ilgi odağı olmuş durumda. Gerek tamamen boyama gerekse renkli balyajlarla saçları renklendiriyoruz.

Trend Örgülü Bayan Saç Modeli

Trend Örgülü Bayan Saç Modeli

Saçlarımızı renkli boyamak tabiî ki biraz cesaret istiyor. Birçoğumuz fotoğraflarda görüp çok beğenip boyatmaya cesaret edememekte. Size tavsiyem içinizde kalması yerine balyaj şeklinde saçınızın alt taraflarında denemeniz yönünde. Tabiiki bu tamamen size kalmış bir şey ama baharla birlikte saçlara da bahar gelmesini isterseniz denenebilecek bir yöntem.

Renkli boyalar birçok renk seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Bunun en popüler rengi pembe ve gri seçenekleri oldu son zamanlarda. Peki ya bu renkli saçların bakımı nasıl olmalı? Kısaca size bununla alakalı bilgi verelim.

Öncelikle renkli saç boyaları çok çabuk akabilen renklerdir. Bunlara sık boyama gerekir. Fakat sık boyama saçlarımıza zarar verir. Bu zarardan korunmak için saç bakımımıza daha da dikkat etmemiz gerekebilir. Bunlardan birkaçı şu şekilde olabilir :

Saçlarınızı boyarken kaliteli ürünler kullanmaya özen gösterin.

Boyanıza az miktarda zeytinyağı dökerek saça uygulayın.

Boyamadan sonra saç tipinize uygun şampuan ve saç bakım kremi ile saçınızı yıkayın.

Haftada bir boyama yapmayın. 15 gün ve üzeri ideal zamanlardır.

Saçınıza çok fazla ısı uygulamayın.

Saçınızın renk tonunu evde kendi kendinize birden çok fazla ton açmayı denemeyin. Bu işlem için mutlaka kuaförünüze başvurun.

Renkli saçlarınıza çok sık boya uygulamayın.

Umarım siz de renkli saçlar hakkında cesaretlenip denersiniz. Saçınızda bahar gibi saçlarla kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Modaya uyan kadınların bunu denemekten korkmayacağını düşünüyorum. Bırakın saçlarınıza baharın taze duruşu dokunsun. Canlı, ferah ve tazeliği saçlarınızda hissetmek isterseniz denemekte fayda var.

Bahar Aylarında Saç Modelleri Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git