Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Çalışan Bayanlar Kıyafetlerinde Hangi Renkleri Tercih Etmeli?

Çalışan Bayanlar Kıyafetlerinde Hangi Renkleri Tercih Etmeli?
20 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 1.882 kez okundu.

Çalışan Bayanlar Kıyafetlerinde Hangi Renkleri Tercih

Etmeli?

Günümüzde artık hemen her sektörde çalışan kadınları görmek mümkün. İş hayatında önemli bir yer edinen kadın giyimine de işinin gerektirdiği şekilde özen göstermesi gerekir. Baştan aşağı giydiği kıyafete dikkat etmesi gereken kadınlar işin ağırlığı ve ciddiyetini üzerinde taşımak durumundadırlar.

Okul öncesi öğretmenlik veya çocuklarla alakalı bir meslekte çalışılmıyor ise çalışan kadınların giyimlerine verdikleri önem kadar giyimde renk tercihlerine de dikkat etmeleri gerekir.

Çalışan kadınların geneli giyimde renk olarak siyah ve lacivert rengi tercih etmektedir. Özellikle kurumsal ve devlet işlerinde memuriyet gibi bir durum söz konusu ise çalışan kadınlar otoriter bir duruş sergilemek adına bu renk takımları tercih etmektedir. Bunun yanı sıra koyu renk tonundaki takımlar içerisine daha açık renkli pastel tonlar giyimi hareketlendirebilmektedir.

İşin ağırlığı ve ortamın havasına göre renk tercihleri arasında gri renkte yerini alabilmektedir. Yine birkaç aksesuar ile estetik ve otoriter bir duruş sergilenmesi açısından gri renk tercihi de havanızı rahatlıkla ağırlaştırabilmektedir.

Ciddiyet gerektiren iş ortamlarında etek- ceket, pantolon ceket ve içerisine bir gömlekte tercih edilse dikkati dağıtacak çok canlı ve parlak renklerin giyilmemesi önerilir. Ayrıca kahverengi koyu bir renk olmasına rağmen karşı tarafa otoriter bir his uyandırmamaktadır. Bu nedenle iş hayatında giyimine önem veren bir kadın kahverengi tercihini biraz geri planda tutmalıdır.

Olgunluk ve ciddiyeti tam anlamıyla yansıtmak için siyah veya lacivert renkten yararlanmakta fayda var. Vücut tipine ve ten rengine göre kıyafet seçiminin de önemli olmasının yanı sıra bu ağırlığı hareketlendirecek küçük detaylarda önemlidir.

İş hayatında renk tercihlerine de dikkat ederek daha bir estetik duruş sergilenebilmektedir ve çalışırken dahi stil sahip olunabilmektedir.

Çalışan Bayanlar Kıyafetlerinde Hangi Renkleri Tercih Etmeli? Konusu Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git