Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Denizci Pantolon Trendi

Denizci Pantolon Trendi
27 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.703 kez okundu.

Denizci Pantolon Trendi

Yaz sezonu içerisinde yükselişe geçen bir trend olan denizci pantolonlar sonbaharda da vitrinlerde yerini almaya hazırlanıyor. Birçok çeşide sahip olan bu pantolon modelleri denizci stilin bir yansıması olarak kabul ediliyor. En sık yaz aylarında görülen denizci stilinde yer alan mavi, kırmızı ve beyaz renkler, yatay çizgiler ve armalar en sık görülen detaylar arasında yer alıyor. Denizci stilinin demirbaşı olarak görülen bu pantolonlar ise tarihi 1800’lü yıllara dayanan oldukça havalı pantolon modelleri arasında kendini gösteriyor. Donanmalarda kullanılan denizci pantolonları takvimler 1920’li yılları gösterdiği sıralarda bir pantolon dehası olan Coco Chanel Tarafından moda dünyasına taşınmış. Genel olarak yüksek belli ve bel kısmında düğmeler yer alan bu bir pantolon modeli olan denizci pantolonları kimi zaman cigaret kimi zaman ise bol paçalı modellerle karşınıza çıkabiliyor. Hemen her kombinde kendine yer bulabilecek bir moda sahip olduğundan birçok farklı parçayla da bütünlenebiliyor.

Bel kısmında yer alan düğmeler ve yüksek belli oluşuyla tüm dikkati bel de kalça kısmına toplayan bu pantolonları giymenin cesaret istediği bir gerçek. Bu pantolonları doğru bir şekilde giymek için vücudunuza tam olarak oturan modelleri seçmenizde fayda var. Ancak daz omuzlara ve geniş kalçalara sahipseniz, kısacası armut tipi bir vücut şekliniz varsa bu pantolonları kullanmak sizin için sakıncalı olabilecektir. Bu görüntüyü daha dengeli hale getirmek için ispanyol paça denizci pantolon modellerini tercih ederek üst kısmınıza da hareketli ceket ya da bluzlar giymeniz yeterli olacaktır. Dikkati yalnızca kalça kısmına çekeceğiniz kombinlerde kaçınmalısınız.
Kum saati vücut tipine sahip olanlar bu pantolonların her türlü modelini rahatlıkla giyebilirler. Yüksek belli ve ispanyol paçalı modelin altına giyeceğiniz ve paçalarla gizleyeceğiniz yüksek topuklu ayakkabılarınız sayesinde hem kıvrımlı bir vücuda hem de uzun bacaklara sahip olabilirsiniz. 70’ler modasını bir anda stilinize konduracak olan bu harika pantolon modelini sonbaharda şık ceketlerle kombinleyebilirsiniz.
Tüm kombinde denizci stilini taşımak isteyenler ise pantolonun üzerine yatay çizgili bluzlar tercih edebilir. Lacivert denizci pantolonu ve mavi çizgili beyaz bluzunuza en iyi noktayı ise kırmızı bir çantayla koyabilirsiniz.

İspanyol paçalı modellerin yanı sıra skinny kot pantolonlara da sıçrayan denizci stilini bu sonbahar ünlü markaların koleksiyonlarında görebilirsiniz. Lacivert kot pantolonların bel kısmında yer alacak altın renginde iri düğmeler son derece şık bir görünüm sağlayacaktır. Bu pantolonları günlük olarak tercih edebileceğiniz gibi ofis hayatınız da ve hatta özel davetlerde şık parçalarla kombinleyerek kullanabilirsiniz.

Denizci Pantolon Trendi Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git