Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

DERİ ÇANTALARINIZIN BAKIMI

DERİ ÇANTALARINIZIN BAKIMI
24 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 1.265 kez okundu.

DERİ ÇANTALARINIZIN BAKIMI

Deri malzemesi çantalarda oldukça iyi duruyor ve şıklığın tamamlayıcısı olduğu kadar, aynı zamanda oldukça hassas bir malzeme olduğunu da biliyoruz.Çantaların da bakıma ve temizliğe ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız.
Çantaların bakımında,çantanın nasıl bir malzemeden üretildiğini bilmek önemlidir.Deri tarzında hassas bir malzemenin bakımı da özen gerektirir.Şeklini ve rengini bozmadan doğru yöntemleri uygulayarak çantanızı uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz.
Öncelikle çantanızda bulunan parfüm,losyon ve kolonya gibi ürünlerin ağzının kapalı olduğundan emin olun.Çantanıza dökülmemesine ve temas etmemesine dikkat etmelisiniz.
Çantanız herhangi bir maddeden dolayı zarar gördüyse kendiniz tamir etmeye çalışmayın.Delik, kesik ve yanıklar başta olmak üzere bütün problemler için profesyonel yardım almanız gerekir.
Deri,doğal bir malzeme olduğundan dolayı hava alacak şekilde muhafaza edilmelisi gereklidir.Şeklinin bozulmaması için ise içine gazete kağıtları koyarak saklayabilirsiniz.Devamlı güneş gören bir yerde tutulan deri çantalar zamanla solacaktır,dikkatli olunuz.

deri-canta-bakimi
Deri bir çantayı temizlemek için sabunlu suya batırılmış yumuşak bir bez kullanabilirsiniz.Sildikten sonra da başka bir yumuşak,kuru bezle kurulayınız.Çantanızın renginin solmaması için özel deri bakım yağlarından kullanabilirsiniz.
Islanmış olan deri çantanızın suyunu mutlaka önce pamuklu kuru bir bezle almalısınız.Ardından oda sıcaklığında kurutunuz.Kurutma makinesi,kalorifer yanı gibi yöntemleri asla kullanmayın.Bunlar çantanızın şeklinin ve dokusunun bozulmasına neden olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git