Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Elbise Tasarımı Yapmak İsteyenlere Önemli Bilgi

Elbise Tasarımı Yapmak İsteyenlere Önemli Bilgi
4 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 377 kez okundu.

Elbise Tasarımı Yapmak İsteyenlere Önemli Bilgi

 

elbise-tasarimi-yapmak-isteyenlere-onemli-bilgiler

Elbise tasarımı yapmak isteyenlere önemli bilgi vermek isteyen modacılar bu konudaki ilk uyarıları; abiye elbise tasarımı yapmadan önce elbise modellerini çok detaylı incelenmesi yönünde olmaktadır. Çünkü şekil farklı olsa da kumaştan ortaya çıkarılan tasarımlarda gidilen yol hep aynı olmaktadır. Burada bilinmesi gereken en önemli husus. Her kumaş istenilen tasarıma ulaşmada doğru yol olmayabilir. Bunun için kaliteli kumaş kullanımı çok önemli bir konu olmaktadır. Özellikle elbise tasarımı yapacak olanların kumaş kalitesini hiçbir zaman göz ardı etmeden çalışmalar yapması gerekir. Çünkü her kumaşın ütü tutmasından tutunda kesim hatalarına kadar tüm detaylar tasarıma yansıtacak olan yan etkiler olmaktadır.

elbise-tasarimi-yapmak-isteyenlere-onemli-bilgi

Kumaşlar kesilirken çıkardığı sarkıntılar zamanla tasarımın dikiş hatası vermesine neden olacağından kalıpların düzenli kesit oluşturması konusunda sıkıntı çıkaracaktır. Burada tasarımcıların elbise tasarımı yapmak isteyenlere önemli bilgi olarak aktardıkları bir diğer konu renk uyumları olmaktadır. Tasarımı yapılmış bir ürünün kalıbı manken üzerinde göze hitap etmediği sürece istediği kadar canlı renklerden oluşsun tutunamayacaktır. Bundan dolayı tasarımlarda kullanılan renkler albenisi üst düzeyde olmalıdır. Abiye Elbise Tasarımında Püf Noktaları Abiye elbise tasarımı yaparken dikkat edilecek en önemli husus kıyafetin kulanım amacı olmaktadır. Çok abartılı bir günlük abiye elbise modeli ne web sitesi satışlarında nede mağaza vitrinlerinde kendine yer bulamayacaktır.

elbise-tasarimi-yapmak-isteyenlere-onemli-bilgi-hakkinda

Özellikle abiye elbise kesimlerinin elbise tasarımı yapmak isteyenlere önemli bilgi olarak verildiğinde ortaya çıkan sonuç şık dekoratif çizgiler oluşturması gerekir. Giyen kişinin vücut hatlarını istenmeyen ölçüde ortaya çıkarması zamanla elbiseye olan talebi azaltacaktır. Bu nedenle özellikle abiye elbise tasarımı yapmak isteyenlerin kesimlere ve dikiş çizgilerine çok önem vermesi gerekir. Burada asıl önemli püf noktası dikişlerin dışarıdan fark edilmeden elbise bütünlüğü içinde kaybolmuş olması gerekir. Burada özellikle abiye elbise üzerinde fazla detay oluşturma çabasının nedeni bu tarz elbiseleri giyenlerin gecelerde veya toplu sohbet ortamlarında kıyafet konusunda yarış halinde olmalarıdır. Durum böyle olunca elbise detayları her zaman gözlemlenen konulardan olmaktadır.

elbise-tasarimi-yapmak-isteyenlere-onemli-bilgi-hakkinda-

Bu nedenle abiye elbise tasarımı yapmak isteyenlerin normal kıyafet tasarımlarından bir kat daha fazla özen göstermeleri, söz konusu olmaktadır. Bu işleri hobi olarak yapanların ortaya çıkardıkları tasarımlar daha göz alıcı olmaktadır. Çünkü bu tarz girişimlere başlayanların elbise tasarımı yapmak isteyenlere önemli bilgi kaynaklarını çok iyi gözlemleme fırsatları olmaktadır. Yaptıkları işe önem vererek kendi hayallerini ortaya çıkarmış olmaları daha özentili çalışmaların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Kendi elbiselerini kendisi tasarlayan bir kişinin zamanla temelden yetişerek ortaya çıkan bir modacı olması olası bir durumdur. Bunun için abiye elbise tasarımları zor olduğu kadar zevkli bir iş olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git