Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

ERKEKLERİN EN ÇOK SEVDİĞİ KİTAPLAR VE KİTAP ÖNERİLERİ

ERKEKLERİN EN ÇOK SEVDİĞİ KİTAPLAR VE KİTAP ÖNERİLERİ
23 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 951 kez okundu.

ERKEKLERİN EN ÇOK SEVDİĞİ KİTAPLAR VE KİTAP ÖNERİLERİ

erkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar

KİTAP ÖNERİSİ VE KİTAP HEDİYE ETMEK Kitap önerileri en çok sorulan sorulardan biridir. Tabi ki bunun ile birlikte şu da bir gerçek ki toplum olarak fazlaca kitap okuyan bir halk değiliz. Ama bu durum gittikçe gelişmektedir. Yani kitap okuma oranları artmaktadır. Çünkü insanlar artık kitap okumanın değerini ve kattıklarını anlamaya başladı. Kitap hediye etmek de her ne kadar klasik gibi gözüken bir durum olsa da kimin hediye ettiğine göre değişir aslında. Her kitabın bir mesajı vardır. Ve bu şekilde hediye edilen kitap bir mesaj da niteliğindedir. Bu mesajlar kitapların konuları ile ilgilidir doğal olarak. Bazıları kitap hediye etmeyi sıkıcı bulabilir ama hiç böyle görmeyin ve okumayı deneyin diyebiliriz. Eminiz ki apayrı bir dünya sizi bekliyor. Biraz istekli olursanız bunu göreceksiniz. Bunun dışında hali hazırda kitap okuma alışkınlığı olanlar veya okumak için hevesli olanlarda farklı bir şeyler için kendilerine kitap önerisi aramaktalar. Kitaplar çok iyi birer dostturlar ve sizi ücretsiz olarak düş âleminde seyahate çıkarabilirler unutmayın. Size bazı kitap önerilerinde bulunacağız, özellikle erkekler için kitap önerilerinde. Ve erkeklerin en çok sevdiği kitaplar hakkında öneriler de sunacağız. İster kendinize fikir amaçlı, ister bir kadın iseniz sevgiliniz için veya arkadaşınız için ise onun için kitap önerilerini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

erkeklerin-cok-sevdigi-kitaplar-

KİTAP TAVSİYELERİ Kitapların aslında erkek veya kadın diye ayırmak oldukça güçtür lakin yine erkeklerin genel olarak hoşuna giden kitaplardan bahsetmek gerekirse, bir yerde önemli olan hangi karakter yapısı ve hoşlandığı şeylerinde etkisi olacağı unutulmamalıdır.

ERKEKLER’İN HOŞUNA GİDEBİLECEK KİTAPLAR VE KİTAP ÖNERİLERİ Ama bir klasik ile başlayalım önerilerimize. “Uçurtma Avcısı” güzel bir yapıttır. Tür olarak sınıflandırmak gerekirse kurgu bir romadır. Drama ve tarihsel kurgu temalı yazılmıştır. Konusu genel olarak Kabil de Emir isimli bir çocuğun hikâyesidir. Hikâye de Afganistan krallığının çöküşü ardından göçler ve sıkıntılı hayatı dramatik olayların katılması ile anlatan bir eserdir. Daniell Steel’in kaleminde olan “Yeni Başlangıçlar” ise tür olarak trajedi, aşk, dram gibi konuları işlemekte. Kitabın özünde her hayat hiç beklenmedik bir anda paramparça olabilir. Ana düşünce belki de bu diyebiliriz. Ama bunu ile birlikte sadece hayatta kalmanın hikâyesi olmayıp, zaferi, cesareti, inancı anlatan sevginin kutsallığını hissettiren derin ve duygu yoğunluğuna sahip bir roman. Usta yazar Daniell Steel’in bu eserine bir göz atın deriz. Canan Tan tarafından yazılan “Piraye” bir dram romanıdır. Piraye adı Nazım Hikmet’in eşinden gelmektedir.

erkeklerin-cok-sevdigi-kitaplar-3

Roman genç bir kızın aile, okul, aşk ve evlilik yaşantısını çarpıcı bir şekilde anlatan biyografi özelliğine sahip bir kitaptır. Yoğun olarak drama içerir. Eğer kitabı okuyacak kişi tarih romanlarını seviyorsa “Dünyanın İlk Günü” oldukça sürükleyici bir romandır. Bu kaliteli eserin yazarı Beyazıt Akman’dır. Kitap Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un fethini anlatır lakin klasik anlatım tarzının dışında oldukça ilgi çekici bir tarih romanı olduğu söylenebilir. Saf tarih değildir. İçinde bulundurduğu tarihin anlatımındaki kurgu gerçeklerin aktarımında oldukça hoştur. Kesinlikle tarih okumayı sevenlere tavsiye edilir. “Metro 2033” kitabı bilim kurgu türünde bir kitaptır. Dünyanın artık yaşanılmaz bir durumda olduğu zamanda insanlık neredeyse soyu tükenmiş durumdadır. Bu yüzden birkaç bin kişi Moskova Metrosu denen yerde yaşamakta. Ve istasyonlar da belli görüşler ile birleşmiş insanlar vardır. Bir hayat mücadelesini bilim kurgu ile sentezi sonucunda yazılmış bir romandır. Yazarı ise Dmitry Glukhovsky’dir.

erkeklerin-cok-sevdigi-kitaplar

“Kürk Mantolu Madonna” eseri Türk edebiyat tarihinde oldukça yer edinmiş bir “Sabahattin Ali” eserdir. Eser oldukça ilgi çekici bir hikâye örgüsüne sahiptir. Değişik bir aşk hikâyesini anlatır. Sonu pek trajik bitse okunmaya değer güzel bir eserdir. Anlamak, hissetmekten geçer kitapta hissetmenin tek yolu da okumaktır. Jojo Moyes’in yazdığı “ Arkanda Bırakdığın Kadın” kitabı ikinci dünya savaşı zamanında geçen tarihsel kurgulu bir aşk mücadelesini anlatan kitaptır. Kitapta sevilen adam Fransız kuvvetleri ile savaşa gider. Sevilen kızın yaşadığı şehir ise Alman kuvvetlerinin eline geçer. Zor şartlar altında kadının sevdiğini son bir kez daha görmek için verdiği mücadelenin işlendiği bir romandır. Aşk’ın sonucu oluşan emeği anlatan sürükleyici bir roman denebilir.

erkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-ve-kitap-onerileri-3

“Aşkla Kal” Kahraman Tazeoğlu’nun kaleminden çıkmış isminden de anlaşılacağı üzere aşk üzerine yazılmış bir romadır. Hoşça kal der gibi aşk ile kalınmasını isteyen bir eda ne de hoş olduğunu göstermiştir. Azmin aşk ile olan bağlantısını işleyen, duygusal tema yüklü bir eserdir. Zor elde edilen aşkı anlatmaktadır. “Aynı Yıldızın Altında” John Green’in bir aşk romanıdır. İnsanı derinden etkileyen bir hikâyeye sahiptir. Kanser olan iki kişinin aşk hikâyesini anlatarak, hayatın sunduğu tatsız süprizlerin bir öneminin olmadığı mutluluğun bizim elimizde olduğunu gayet ne olarak anlatmaktadır. Eğer şiir kitabı seviyorsanız Özdemir Asaf’ın “Dokuza Kadar On” kitabı doğru bir tercihtir. Özdemir Asaf’ın kendine has şiirleri ile okuyucunun kalbini fetih eden mısralar barındıran kitap okundukça dokunur yüreklere.

erkeklerin-cok-sevdigi-kitaplar-1

“Ucunda Ölüm Var” kitabı Kemal Varol tarafından yazılan yeni denebilecek bir aşk romanıdır. Aşk hikayesi barındıran roman duygusallığın varlığını gözler önüne seriyor. “Carpe Diem” Aşkım Kapışmak tarafından yazılan kapağında da bulunan “Anı yaşa, esir olma “ prensibini anlatan bir kitap. Hayattı biraz felsefi olarak anlatan ve yaşamın değerini özetleyen bir kitap. “Olasılıksız” Adam Fawer tarafından yazılan fantastik ve bilimkurgu karışımı bir kitaptır. İlginç olay örgüsüne sahiptir. Kahramanın bazı deneyler soncunda elde ettiği muhteşem hesaplama yeteneği sonucunda yaşadıklarını anlatmaktadır. Sürükleyici bir kitaptır. Kitap sizi kuşkucu bir havaya da sokabilir, ilgi çekici söylemleri ile acaba dedirten ve sizi sürekli şaşırtacak bir kitap.

erkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-ve-kitap-onerileri-2

“Akıl Labirenti” Marcus Sakey tarafından yazılan kitap adeta sinema filmi izler havası veren ve muhteşem detaylar ile kendinizi olayların içinde bulabileceğiniz bir kitap. Genel olarak bir sabah kendini çırılçıplak halde sahilde bulan bir adamın hiçbir şey hatırlamamasını ve kimlik arayışına girdiği süreci anlatıyor. Esrarengiz bir anlatım tarzı ile kesinlikle okunması önerilir. “Yalnızlık Sek İçilir” Ahmet Demir’in yazdığı kitap adından da anlaşılacağı üzere sevgi, aşk teması içermektedir. İçeriğinde bulunan hoş hikâyeler, sözler, düşünceler ile çay eşliğinde çok güzel okunacak bir kitaptır. Kitabın kapağında “ Herkes kendi hikâyesinin kahramanı, o hikâyenin tek yalnızıdır. Çünkü yalnızlık tek ve sek içilir.” Yazmakta ve kitap hakkında fikir vermektedir. Melankolik bir yazı asla değildir, gerçekler ve hoş sohbet tadını alabileceğiniz bir eser. Bu gibi eser önerileri değerlendirebilirsiniz. Erkeklere kitap alırken ne amaçlı alındığı iyi tespit edilmeli ve nelerden hoşlandığı da göz önüne tutulmalıdır. Kitap başka bir dünyaya açılan bir kapıdır. Yukarıda dram romanlarından, tarih romanlarına, şiir kitaplarına, aşk kitaplarına değindik. Tüm bu kitaplar günümüze kadar gelen değerli eserlerden bazılarıdır. Kitap alınırken kapak incelemesi ve konu incelemesi oldukça önemlidir.

erkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-

ERKEKLERİN EN ÇOK SEVDİĞİ KİTAPLAR VE KİTAP ÖNERİLERİ RESİMLERİ

 

erkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-ve-kitap-onerileri-1erkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-2erkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-1erkeklerin-sevdigi-kitaplar-3erkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-ve-onerilererkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-ve-kitap-onerileri-erkeklerin-sevdigi-kitaplar-1erkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-ve-kitap-onerilerierkeklerin-sevdigi-kitaplar-erkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-ve-oneriler-erkeklerin-sevdigi-kitaplarerkeklerin-en-cok-sevdigi-kitaplar-ve-oneriler-3hands of woman reading book by fireplace

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git