Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Feyza Ünlü İle Söyleşi (Özel Haber)

Feyza Ünlü İle Söyleşi (Özel Haber)
25 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 4.239 kez okundu.

Tesettür giyim dünyasının sürekli tarz ve stil değiştirdiği günümüzde, modern tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Feyza Ünlü hanım efendiyle bir söyleşi yapma fırsatı yakaladık ve ziyaretçilerimize bu söyleşimizden kesitler sunduk. Şimdi sizin o söyleşiyle baş başa bırakıyoruz.

Yeni Abiyeler: Öncelikle bize böyle bir fırsat verdiğiniz için teşekkür ederiz… İlk sorumuza geçmeden önce Feyza Ünlü kimdir? Bahseder misiniz?

Feyza Ünlü: Ben teşekkür ederim. Feyza Ünlü kimdir? 1984 İstanbul doğumluyum, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü okuduktan sonra yüksek lisansımı Beykent Üniversite’sinde Uluslar arası ilişkiler bölümünde yaptım. Bana sorarsanız, eğitim hayatı ömür boyu devam eder. Ancak kişilerin fayda sağlayacağı alanları seçmeleri gerekiyor. Yani okuduğu bölüm üzerinde durması çok da mecburi bir şey değildir. Ancak bunu yaparken de severek ilgileneceği bir alanda ilerleme kaydetmesi çok önemlidir. Ben de okulumu bitirdikten sonra başarılı olacağıma inandığım “Tesettür giyim” sektörüne el atmak istedim. Uğraş ve çabalarım sonucunda elde etmek istediğimi elde etmeye başladım. İlk olarak, Erenköy’deki butiklere, seri tasarımlar üreterek vermeye başladım. Bir yandan da blog yazarlığı yaptım. Just a Lifestyle isimli bloğumda, kendi hayatımdan giyim başta olmak üzere çok farklı konular yazmaya başladım. Hedefim daha da ileri gidip, tesettür giyim noktasında, çizgimi kaybetmeden daha fazla kitleye hitap etmektir. Umarım başarılı olurum…

Yeni abiyeler: Peki, sanal mağazalar adına yapmak istediğiniz ya da hali hazırda bir düşünceniz var mı?

Feyza Ünlü: Evet, hali hazırda, şuan üzerinde çalışma yaptığımız ve kısa bir süre içinde açılışını yapacağımız “Ünlü Butik” adında bir sitemiz olacak. Buradan ürünleri hem toptan hem de perakende olarak satışa sunma düşüncesindeyiz. Böylelikle sanal alışverişler konusunda tereddütlü olan bayanların bu algısını yok etmeye çalışacağız. Özellikle de kumaşı görmeden, ölçüleri net olarak bilmeden almanın belki de yanlış olacağını ve bunun da boşa giden paralara neden olacağını düşünenlerin algısını kıracağız.

Yeni Abiyeler: Tesettür giyim denince aslında akla her türlü giyim gelebiliyor. Abiye modelleri, tunik modelleri, ferace modelleri ve daha fazlası. Ancak günümüzde her tasarımcı kendine göre bir yol çizmiş, daha çok o giyim modelleri üzerine çalışıyor. Sizin kendinize göre belirlediğiniz bir alan var mı?

Feyza Ünlü: Feyza Ünlü olarak kendimi sınırlandırmayı sevmiyorum desem yeridir. Aslında biraz da arz-talep meselesine göre çalışıyorum. Mesela bir bayan yazın neye ihtiyaç duyar bunu iyi biliyorum ve ürün yelpazemi de buna göre şekillendiriyorum. Dolayısıyla müşterilerimiz, mağazamızda, tunik,  etek, abiye, dış giyimde ferace modelleri gibi çok farklı ürünler bulabilecekler.

Yeni abiyeler: Yaptığımız söyleşilerde genel olarak tasarımcılara soruyoruz. Size de bu konuda sormak isteriz. Tesettür modası konusuna nasıl bakıyorsunuz ve tasarımlarınızı yaparken, tesettür ölçüsüne ne kadar riayet ediyorsunuz?

Feyza Ünlü: Gerçekten de sorulması gereken sorulardan biri olduğunu düşünüyorum. Böyle bir soru sorduğunuz için de ayrıca teşekkür ederim. Tesettürde moda… aslında bunun yanlış bir ifade olduğunu söylemem gerekiyor. çünkü tesettür, kelime anlamı olarak setr eden (örten) manasındadır. Yani siz kalkıp örtücü özelliğe sahip bir şeyde moda yaparsanız, anlam bozukluğuna uğratmış olursunuz. Ancak şahsi fikrimdir, tesettür modası kavramından anlaşılması gereken net olarak “Moda” değildir. Tesettür ölçülerine uyan giyimlerin, daha şık ve modernize edilmesidir. Tabi bunun yanında modern tesettür konusunu da söylemek gerekiyor. Modern tesettürde mesela daha çok modaya uyulur. Gerek renkleri olsun, gerek tasarım ve dizaynı olsun, daha çok modaya uyarlandırılarak yapılır. Ben tasarımlarımı yaparken iki tarafa da hitap etmeye gayret ediyorum. Ama tesettür giyim derseniz, konu abiye modelleri ya da tunik modelleri olsa da tesettürün ölçüsünün belli olduğunu söylemek gerekiyor.

Yeni Abiyeler: Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Feyza Ünlü: Aslında tesettür giyim, abiye modelleri, tunik modelleri konusunda söylenmesi gereken çok şey var. Fakat hepsini kısa zaman diliminde söylemek mümkün değil. Dediğim gibi yakın bir zamanda Ünlü Butik adıyla sanal mağazamız aktif hale gelecektir. O zaman söz yerine eylemlerimizle kendimizi daha çok göstereceğimizi düşünüyorum.

Yeni Abiyeler: Peki, bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Etiketler:

Feyza Ünlü İle Söyleşi (Özel Haber) Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. ayşe alioğlu diyor ki:

    Tesettür giyimde gerçekten bir açıklık olduğunu söylemem gerekiyor. Bu yüzden kendi adıma sürekli arayış içindeyim diyebilirim. Feyza Ünlü ismini daha önceleri duymuştum ancak modellerini bilmiyordum. Tesadüfen denk geldim sitenizde. Umarım Feyza Ünlü, açılışını yapacağı Ünlü Butik ile genç bayanların gözdesi olur.

  2. esra arpaci diyor ki:

    Blog yazmaya basladigi gunden beri feyza hanimi takip ediyorum. Tesettur konusunda cizgisini hic bozmadi zarif bir bayan. Başarılarının artarak devam etmesini dilerim. Sanal magazasinin açılmasıni da merakla bekliyorum.

Sayfa başına git