Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Geçmişten Günümüze Nostalji Elbise Modelleri

Geçmişten Günümüze Nostalji Elbise Modelleri
28 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 11.450 kez okundu.

Geçmişe doğru yolculuk yaptık. Taa!  1940’lardan başladık. Geçmişten bu günümüze gelen modaya biraz göz atalım istedik. Bu günümüzde moda nedir? Günümüze gelen modeller hangileri? Günümüzün moda rengi nedir? Etek boyları bu günümüzde nostalji ile olan moda aynı mı? 1940’lara kadar geçmişten günümüze yolculuğumuz dayandı. Moda nedir? Eski modeller hangi tarz ve stilde çalışıldı? O dönemlerin nesli çok iyi hatırlar nostalji modelleri. geçmişten günümüze nostalji elbise modellerini geçmiş moda dergilerinden arşivlerden aradık ve geçmişten günümüze gelen elbise, etek, bluz. Şuan günümüzde yaygın moda olan genç kızların tercih ettiği kolsuz manto diğer adı kola geçirilen pelerin bizi çok şaşırttı.

Tarih geçmişine çok bakmadım ama 19. yüzyılların başına dayanıyor kolsuz manto veya pelerin modası şu anda günümüzde tercih edilen pelerin olması ayrıca duygulanırdı. Biraz da yaka modellerine değinmek gerek bu günümüzde gömlek bluz yakaları 1950’li yıllardan gelen modeller hep aynı çizgide devam edip gelmiş bu günümüze. Geçmişten günümüze arşivleri karıştırınca şunu örgendik. Bu moda yerinde durmuyor. Ya geleceğe gidiyor ya da geçmişe. Ebette geçmişe bakıp ilham almak zorunda modacı ve tasarımcılar. Tasarladıklarında bildiklerinden ve tasarladıklarından bildiklerinden ve bildiklerini kullanarak tasarımları hayal edebildiklerinden başkada ellerinden başka bir şey yok. Öyle olunca nostaljiye dönerler. Bu yüzden geçmişe bakıp geleceğin moda tarzını stilinin geleceğini hayal ediyorlar.

Biraz kendi dolabımıza dönelim dolabımızda hangi dönemlerin modasını temsil eden kıyafetler var elimizde modellerine bakıp biraz göz gezdirelim illaki eskiye dayanan çizgiler taşıyan modeller dolabımızda yer almıştır. Geçmişten günümüze hangi desenler hangi renkler papyon modası şu an günümüzde devam eden gömlek bluz yakalarında aksesuar olarak kullanılan papyon geçmişten günümüze nostalji geldiğini biliyor muydunuz? Dolabını aç sevdiğin kıyafetleri içinden seç. Hangi dönemleri yakalıyorsun sevdiğin kıyafetlerde? 1950 mi? 1970 mi?

Geçmişten günümüze nostalji gelen elbise modellerini sitemizdeki modeller ile karşılaştır. Bu modeller yoksa 1960’lı yıllara mı götürecek? Tarzımız nedir? 1980’li yıllar mı? geçmişten günümüze gelen nostalji elbise modelleri bize hitap edecek mi? lafın kısası bu moda yerinde durmuyor ya geçmişe yolculukta ya geleceğe hal böyle olunca modacılarımızın işi daha kolay oluyor modern moda bu yıl moda ise gelecek yıl geçmiş yıllardan günümüze moda kullanılıyor yani yerinde durmuyor moda. Geçmişten günümüze gelen nostalji elbiseleri biraz araştıralım. Annemize, anne nemize babaannemize, halamıza, teyzemize kısaca çevremizdeki büyüklere sorup araştıralım. Genç kızlık zamanlarından kalma eskiye nostalji kıyafetler var mı? Araştırmaya başlarsak kim bilir eski sandıklarından özel antika dolaplarından ne entariler ne basma fistanlar ki günümüzde moda bunlar bunlardan rahatsız değilsen birbirine kombine ederek mükemmel nostaljiyi yeniden yaşarsın ve yaşatırsın geçmişten geleceğe gelen elbise modelleri ile bu arada eski kıyafetlerin kumaşlarını hissedersin nasıl dokunduğunu nasıl işlendiğini hangi kalıplarda kesildiğini  eski kıyafetlerde kumaşın daha saf daha organik daha pahalı daha incelikli olduğunu fark edersin moda tarihine bakmadan bayanlara vücut tiplerine göre dönem önerisini göz önüne alarak ayrıca geriye gitmenin sonu yok bu modellerde 40-60-50-80-90’lar üzerinde eskiye giderek model resimlerini sunduk. geçmişten günümüze nostalji fırtınası estirmeye çalıştık yeniabiyeler.com sitemizde.

Geçmişten geleceğe nostalji bayan elbise modellerine veya böyle bir dolaba kim sahip olmaz ki? eminim gezerken bayanların ilgi odakları olacağına bayanlar söz moda olunca orda durulur kadınların en temel hassas oldukları konudur moda ve geçmişe kadar inen moda rüzgarları esintisi sizlere görsel olarak göz zevkinize hitap edecek geçmişten günümüze gelen nostalji modelleri severek bakacaksınız geçmişte kadınların hangi tarzı hangi stili tercih etiklerini resimlerle anlatmaya çalıştık geçmişten geleceğe nostalji elbise modelleri ile geçmişte bayanların ve genç kızların sac stilleri de ayrıca görsel resimlerde hoşça bakarken vakit geçirmenizi sağlayacak belki kendinize yeni bir stil uygulayacaksınız belki de beğendiğiniz geçmişten geleceğe gelen modellerin bası kısımlarını kendinize yeni bir imajda kullanacaksınız sizleri geçmişten geleceğe nostalji elbise modelleri ile baş başa bırakıyorum.

Etiketler:

Geçmişten Günümüze Nostalji Elbise Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Merve diyor ki:

    Merhaba, sitenizde yayınladığınız abiye modellerini çok beğendim. Özellikle de nostajlı abiye modelleri üzerine yaptığınız çalışmalar fevkalade iyi olmuş. Nostalji abiyeler, gerçekten de günümüzün aranana konuları arasında yeniden gündem olmaya başladı. Bu aralar 2014 nostalji abiyeleri yeni konularıyla bekliyoruz.

Sayfa başına git