Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Gelin Makyajının Püf Noktaları

Gelin Makyajının Püf Noktaları
9 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.337 kez okundu.

Sade Gelin Makyajı

Ne yazık ki gelin makyajı hata kabul etmez. Bu yüzden profesyonel destek almalısınız ve dozunda renkler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Yetersiz makyaj gelini özensiz ve soluk gösterebilir ayrıca aşırı makyajda gelinin masumiyetine gölge düşürebilir. En doğru makyaj kendinizi rahat hissettiğiniz makyajdır. Yani ne istediğinizi net olarak bilmeniz gerekir. Gelin makyajı yaptırırken yüz şeklinize, göz yapınıza, yüzünüzdeki kusurları kapatmasın ve güzel bir fotoğraf çekimi olması için fotojenik olmasına dikkat etmelisiniz.

Gelin makyajı nasıl yapılmalıdır?

Türbanlı Gelin Makyajı

Aslında gelin gece makyajına uygun olan tüm unsurların uygulandığı bir makyaj çeşididir. Önemli olan gelinlik modeli ve düğünün yapılacağı mekana uyumlu olmasıdır. Göz makyajı belirgin olmalı ancak koyu renkler yerine daha parlak renkler kullanılmalıdır. Göz altları aydınlatımalı allıkta belirgin olmalıdır. Makyaj sabitleyici kullanılarak makyajın yüzde uzun süre kalması sağlanmalıdır. Yüz rengi ve dekolte renklerinin arasında fark olmamasına dikkat edilmelidir. Takma kirpik ve sim kesinlikle kullanılmalıdır.

Güzel gelin olmanın püf noktaları: öncelikle gelin adayı profesyonel bir makyözle çalıştığından emin olmalıdır. Düğünden kısa bir süre önce deneme makyajı yaptırarak bunu anlamanız mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra makyaj için kullanılan ürünlerinde profesyonel markalar olması gerekir. Yüzde mutlaka makyaj öncesi baz çalışması yapılmalıdır.

Ciltlerinde leke bulunan gelinlere nasıl makyaj yapılır: lekeli bir cilde sahipseniz mutlaka makyaj yapıımından önce kamuflaj yapılması gerekir. Yüzde bulunan lekeler, ameliyat izleri, dövme gelin adayı istediği takdirde kesinlikle kapatılmalıdır. Baz makyaj olarak tanımlanan uygulama fondöten öncesi bölgesel ve ya genel olarak uygulanmalıdır.

Kısa kirpiklere nasıl bir çözüm buluna bilir: gelin makyajının en önemli unsuru göz makyajıdır. Kusursuz bir göz makyajı için kısa kirpiklere sahip olan gelinlerde tek tek olan yada bütün olan takma kirpikler mutlaka kullanılmalıdır. Abartılı bir gelin makyajı yapılıyorsa eğer taşlı ya da yıldızlı olan takma kirpiklerde kullanılabilir.

Düğün fotoğrafları o günü ölümsüzleştiren ve hayatımızın sonuna kadar saklayacağımız anıları temsil eder. Bu sebeble gelin makyajı asla hata kabul etmez, yapılacak makyajın kalitesini ancak profesyonel bir makyöz sağlar. Gelin adayları mutlaka deneme makyajı yaptırmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git