Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
16 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 1.454 kez okundu.

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelinlik seçerken nelere dikkat edilmelidir? Evlilik kararı alındığında ister istemez gelini bir tatlı telaş sarıyor. Gelinlik seçimi yaparken; gösterişli, kabarık, dar kesim, dekolte, askılı, straplez, sade ve işlemeli gibi birçok çeşit arasından bir tercihte bulunmak hem oldukça heyecanlı hem de zordur. Ama her genç kızın rüyasıdır. Şimdi gelinlik seçmeye giderken bilinmesi gereken önemli noktalara geçelim.

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendi Stilinizi Belirleyin:

Gelinlik alacağınız veya herhangi bir terziye diktireceğiniz zaman nasıl bir model istediğinize dair kendi fikriniz olsun. Mağazada birçok gelinliğe bakma yerine aklınızdaki fikri “Ben sade, askılı ve mat beyaz bir gelinlik istiyorum” gibi belirtebilmelisiniz. Bu hem beğendiğiniz modellerin önünüze gelmesini sağlar hem de zamandan tasarruf edersiniz. Ama bu fikriniz esnek olmalıdır. Çünkü mağazadaki satış temsilcileri tecrübelerine dayanarak size nasıl bir gelinliğin uyacağı hakkında işinize yarayacak tavsiyelerde bulunabilir.

Düğünün Teması Stilinizi Belirleyebilir

Kapalı bir salonda mı evleneceksiniz yoksa kır düğünü mü yapacaksınız? Sade bir nikahtan sonra arkadaşlarınızın arasında küçük bir kutlama mı yapacaksınız? Bu sizin için olan özel bir gün. Bu nedenle ortama ayak uydurmaktansa içinizden nasıl geliyorsa o stili kullanın. Gece boyunca dans edip eğlenecekseniz belki kısa kuyruklu ve sade bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Gelinlik seçerken kumaşın kalınlığı ve mevsim de önemlidir. Çünkü gelinliği giydikten sonra saçlarınızın yapılacağını, yüzlerce resim çekileceğini ve saatlerce o gelinliğin üzerinizde bulunacağını hesaba katmalısınız.

Saç ve Makyaj

Gelinlik seçmeye giderken makyaj yapmayın. Çünkü çok fazla çeşit gelinlik giyip çıkaracaksınız. Aralarında belki fermuarsız gelinlikler olacaktır. Mağazadaki tertemiz gelinlikleri makyajınızla kirletmek istemezsiniz. Gelinliği giyeceğiniz gün saçınız hangi modelde olmasını istiyorsanız o modelde yapıp o şekilde gelinlik seçmeye gidin. Çünkü üzerinizdeki gelinliğin düğündeki saç modeliyle nasıl durduğunu görmüş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git