Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Hangi Saç Hangi Abiyeye Göre Daha İyi Olur

Hangi Saç Hangi Abiyeye Göre Daha İyi Olur
9 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.292 kez okundu.

Hangi Saç Hangi Abiyeye Göre Daha İyi Olur

hangi-sac-hangi-abiyeye-gore-daha-iyi-olurBayanların düğün, kına, nişan, mezuniyet, eğlence gibi özel günlerde tercih ettikleri abiyeyi seçmek kadar o abiyeye uygun saçı seçmekte bir o kadar önem taşımaktadır. Seçtiğiniz abiye elbise ve saç modelleri birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Kullanacağınız saç modelinin de saç renginize, yüz şeklinize ve makyajla uyumlu olması gerekmektedir. Gün geçtikçe düğünlerde ve davetlerde abartılı ve şatafatlı olmak yerini daha sade ve doğal olmaya bırakmaktadır. Artık önemli olan sadelik ve doğallık içinde göze çarpabilmektir. Kendinizin bile rahatlıkla yapabileceğiniz doğal dalgalar, doğal örgüler ile ve kullanacağınız çiçekli saç aksesuarlarıyla hem doğal hem de masum bir görünüm kazanmak sizin elinizde.

Hangi saç hangi abiyeye göre daha iyi olur noktasında dikkat edilecek hususlar; Abiye giyecek olan bayanların dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan birisi, abiyelerin üst kısımları genellikle askılı veya straplez olduğu için boyun kısımlarını açık tutmaları gereklidir. Boynu uzun olan bayanların giyeceği abiyeler için saçlarını topuz yapmaları önerilmemektedir. Topuz yerine permalı veya dalgalı saçlar boynu uzun bayanlar için ideal olacaktır. Ancak giydiğiniz abiyeyi boyun aksesuarlarıyla süsleyecekseniz topuzu tercih edebilirsiniz. Mutlaka abiye kıyafetinize topuz saç modelini yapacaksanız uzun küpeler sizin ilk aksesuar tercihlerinizden birisi olmalıdır. Dalgalı saç modelleri genellikle göğüs dekoltesi olan abiyeler için idealdir. Eğer dalgalı saç istemiyorsanız ve göğüs dekolteli bir abiye tercihiniz ise aşağıdan veya yandan topladığınız saçlarda hem sizinle hem de abiyeniz ile birlikte çok şık duracaktır. Kısa saçlara sahip bayanlar abiye tercihlerini tek omuz askılı modellerden yana kullanmalılar.

Ayrıca pürüzsüz bir tene sahipseniz ve sırt dekolteli bir abiye giyeceksiniz tercihiniz kısa saçtan veya dağınık toplanmış bir topuzdan yana olmalıdır. Eğer abiyenizin boyun kısmı tamamen kapalıysa, saç modeliniz evde çok basit bir şekilde yapılmış topuzu kullanabilirsiniz. Kısa ve uzun saç tiplerine çok kolaylıkla uygulanabilen örgülü saç modelleri de seçimini doğal şıklıktan yana kullanacak olan bayanlar için ideal bir seçim olacaktır. Saçınızı tamamen örebileceğiniz gibi sadece saçlarınızın uç kısımlarını veya saçınızın belirli kısımlarını da örebilirsiniz. Daha farklı ve daha sıra dışı görünmekten yanaysanız sizin tercihiniz kesinlikle karışık saç modellerinden yana olmalıdır. Karışık saç modeli, aykırı bir abiye tercih edip sıradanlıktan kurtulmak isteyen bayanlar için idealdir.

Tercih ettiğiniz mini bir abiye ve abiyenin ön planda olan bir dekoltesi varsa dağınık saçlar tercih edilenler arasındadır. Eğer daha ciddi ve resmi toplantılarda veya özel davetler için daha resmi bir abiye tercih edecekseniz seçilen abiyeye uygun sımsıkı ve düz bir şekilde yapılmış topuz modelleri veya düz fönlenmiş saçları kullanmanız ideal olacaktır. Seçeceğiniz saç modellerinde hangisini seçtiğiniz önemli değildir. Önemli olan seçtiğiniz elbiseye ve konsepte uygun saç modelinizi belirlemiş olmanızdır.

Hangi saç hangi abiyeye göre daha iyi olur sorusunun cevabı; Abiyelerinizle kullanabileceğiniz topuz modelleri 2017 yılında çok romantik ve bohem bir hava içindedir. Topuz saçlarda daha çok yumuşak dalgalar, dağınık örgüler ve çiçekli taçlarla daha romantik bir görünüm elde edebilir ve her davette göz kamaştırabilirsiniz. Eğer saçlarınız erkeksi gibi çok kısa ise bu kez de kullanacağınız abiye modeline göre saçlarınızı geriye doğru tarayarak ya da kabartarak, kullanacağınız saç aksesuarlarıyla davet için hazır hale gelebilirsiniz. Eğer güzel yük hatlarınız varsa saçlarınızdan çok yüzünüzü ön planda tutarak yüz hatlarınızı öne çıkarabilirsiniz. Ancak saçlarınız küt kesimli ise, ense hizanızda yapabileceğiniz dağınık topuzlar ya da maşa ve su dalgası yaptığınız saçlarınıza çiçekli ve taşlı taçlar takarak oldukça romantik ve hareketli saçlara sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git