Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Her Daim Güzel Görünmek

Her Daim Güzel Görünmek
6 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.222 kez okundu.

Her Daim Güzel Görünmek

Bayanlar yaş ilerledikçe her ne kadar eskiden giyindikleri tarzda giyinmek isteler de vücutlarının yaşamış olduğu değişimler buna izin vermez.  Üst kolların sarkması, göbek ve basen bölgelerinin kalınlaşması, cildin kırışması ve yüksek topuklu ayakkabılarla rahat edilemez hale gelinmesi artık tarzın değiştirilmesi gerektiğinin bir göstergesidir. Artık yeni bir tarz yaratmanın zamanı gelmiştir. Bu gibi durumlarda hemen koyu renkli bol kıyafetlere bürünmek yerine kişinin kendine daha uygun yeni tarzlar yaratması mümkündür.

Beyaz-renkte-trend-güzel-görünme-kombinleri
Çoğu orta yaşlı bayanın gardırobu koyu renkli kıyafetlerle doludur. Bu renklerin başında gri, lacivert ve siyah gelir, bu renkler tabii ki kötü renkler değildir ama herkeste her renk aynı etkiyi yaratmaz. Örneğin saçları beyazlamış bir bayanın giymiş olduğu gri kıyafet ne kadar şık olursa olsun onu soluk gösterecektir. Renk seçiminde kişinin kendi ten ve saç rengine göre karar vermesi gerekmektedir. Koyu renkler, canlı renklere göre daha zayıf gösterdiği için genelde tercih edilmektedir. Ancak bu renklerin kişiyi solgun ve sönük gösterme eğilimi de vardır.

Trend-güzel-görünme-formülü
Tabii ki her orta yaşlı bayanın bir takım kıyafetlerden uzak durması gerekmektedir. Stilistler tarafından kesinlikle önerilmeyen kıyafetlerin başında yırtık pantolonlar ve mini etekler gelmektedir. Özellikle çok genç kimselerin tercih ettiği bu tür kıyafetlerin vücutları çok kilolu olmasa bile yaşlarını daha çok ortaya çıkaracağı için orta yaşlı bayanlar tarafından giyinilmemesi önerilmektedir.

Yaş ilerledikçe kişinin rahatlığı ön plana çıkmaktadır. Orta yaşlı bayanlarda genelde çok bol ve uzun etekler ya da bol pantolonlar görmek mümkündür. Kilolarını saklamak için genelde bol kıyafetleri tercih ederler. Oysa bu tarz kıyafetler genelde kişiyi kilolu göstermektedir.

Trend-kombinleme
Çok bol olmayan, kişinin üzerine uygun normal kesim bir pantolonun üzerine giyilecek bir tunik de kişiyi zayıf gösterebilir. Renk olarak da siyah bir panolunun üzerine giyilebilecek toprak rengi ya da yeşil bir tunik hem kişinin canlı görünmesini sağlayacak hem de kilolarını gizleyecektir.

Orta yaşlı bayanlarda altı bol kesim inen elbiselerde çok şık durmaktadır. Etek boylarını çok kısa tutmamak gerekir. Eğer bacakları çok kilolu olmayan bir bayan ise opak çoraplar ile bu tarz elbiseleri giyebilir. Bu elbiselere takılacak fular ya da kolye gibi aksesuarlar ile elbiseye hareket katmak mümkündür.

Ayakkabı ise orta yaşlı bayanlar için başka bir sorundur. Bu yaşlara gelindiğinde rahatlık ön plana çıkacağı için çoğunlukla topuklu ayakkabılar tercih edilmemektedir. Ancak tamamen düztabanı olan ayakkabılar da rahat olmamaktadır. Genelde bu yaş grubuna çok hafif yüksekliği olan platform tabanlı ayakkabılar önerilmektedir.

Her Daim Güzel Görünmek Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git