Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

İNCE TELLİ SAÇLARA MODEL ÖNERİLERİ

İNCE TELLİ SAÇLARA MODEL ÖNERİLERİ
24 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.186 kez okundu.

İNCE TELLİ SAÇLARA MODEL ÖNERİLERİ

ince-telli-saclara-modeller-1

İnce telli saç yapısı dezavantajları ve avantajları barındıran bir saç tipi. Aslında birçok kadın ince telli saçlardan dolayı güzellikleri konusunda takıntı yapmaktalar. Çünkü saçlar cansız ve sönük görünüyor. Tabi ki burada suç saç yapısında değil de saçı yanlış şekilde kullanmaktan oluşuyor. Yani ince telli saçlara daha uygun olan saç modellerinin yapılması daha uygun ve yararlı olacaktır. Eğer doğru modeller tespit edilirse bazı dezavantajlar, avantajlara çevrilebilir. İnce telli saçlara model önerileri,daha sağlıklı ve gösterişli gösterecek saç modellerinden bahsetmek gerekiyor.

ince-telli-saclara-model-onerileri-kivircik

DAĞINIK TOPUZ İlk olarak dağınık topuz modellerinden bahsedelim. Eğer saçlarınızı ince telli ise ve bundan dolayı da cansız ve sönük duruyor ise ilk önce saç köpüğü ile kökten uca kadar saçınıza hacim kazandırabilirsiniz. Ardından hafif bir maşa yardımı ile de dalgalar yapın ve saçınızın tepesinden dağınık bir topuz oluşturun. Saçlarınız bu şekilde daha bir hacimli gözükecektir, aynı zamanda hoş bir hal alacaktır. Bu modeli hem günlük hayatta hem de özel günler içinde uygulayabilirsiniz. Ve ince telli saçlarınız avantaja dönüşmüş olacaktır.

ince-telli-saclara-modeller-3

İNCE TELLİ SAÇLARA MODEL ÖNERİLERİ VE KÂKÜL İnce telli saç hacim olarak kalın telli saça göre fazla bir yer kaplamadığından dolayı yapışık ve sönük gibi görünür. Lakin doğru modeller buna çözüm olmaktadır. Bunlardan bir de kâküllü saç modelleridir. İnce saçlar için en net çözüm ve güzel gözüken, etkili olan model denebilir. Eğer bir de saçınızı temiz kullanır iseniz bu kâküller daha kabarık duracak ve saça hacim kazandıracaktır. Burada önemli olan kâkülün ne ayarda olacağıdır. Yüzünüzün önüne bir taraftan düşecek olan kâkül yüzünüzün bir tarafını kapsayacak ama iyi ayarlanmalı ki çok bir yeri kaplamayacaktır. Yani sönük bir kâkül değil de hafif süzülen kabarık bir kâkül iyi olacaktır. Ve de özellikle kısa saçlar içinde ayrı bir hoş duracaktır. Bu sayede de saç dipleri görünmeyecek, ayrılmış bir görüntü oluşmayacaktır.

ince-telli-saclara-model-onerileri-kivircik-

İNCE TELLİ SAÇLARI KABARTIN Krepeli yani kabarık saç modeli de sönmüş görüntüye iyi çözümlerden biridir. Krebe en basit haliyle saçı kabartmak demektir. Özellikle ince telli saç yapısına sahip kişilerin kullandığı bir yöntemdir. Az veya ince telli saçlara sahip iseniz bu teknik ile saçlarınızı gür gözükmesini sağlar. Bunu yapılması ise oldukça basittir. Bir tarak yardımı ile saç diplerinden aşağı doğru kabartma yapılır. Bunun için inde bir tarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde saçın üst kısmı kabartılır. Eğer saçlarınız uzun ise yalara doğru omuzlarınıza dökülen saçları da çok hafif bir şekilde kabartıp omuzlarınızdan düz olarak sarkıtabilirsiniz. Oldukça hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Bu şekilde aynı zamanda dolgun gözüken bir saça sahip gibi durur. İnce telli saçlar her ne kadar bazen dezavantaj gibi gözükmesine sebep olsa da, oldukça hoş bir saç yapısıdır. Bu model ile bu dezavantajlarda ortadan kaldırılmış olur. Aşağı dığru uzanan saçlarınızın uçların da hafifçe dalgalandırarak hoş bir görünüm elde edilebilir.

ince-telli-saclara-model-onerileri-kut

KIVIRCIK VEYA DALGALI SAÇLAR Kıvırcık ve dalgalı saç modelleri de ince telli saçlar için önerilmektedir. İnce telli saçlar için kıvırcık veya dalgalı saçlar gür bir görünüm elde edilmesini sağlar. Düz fönlü saç yapısı hacim azalmasına yol açtığı için, ince telli saçlara tavsiye edilmez. Tarzınıza göre kıvırcık veya dalgalı bir saç modelini seçebilirsiniz. Kıvırcık saç modeli için maşadan yardım alabilirsiniz veya yeni çıkan fön makinelerinin ucuna takılan aparatlar yardımı ile saçlarınızı kolaylıkla kıvırcık yapabilirsiniz. Dalgalı saçlar elde etmek için de bir maşa yeterli olacaktır. Maşa yardımı ile saçlarınıza ufak ufak dalgalar uygulayarak yapabilirsiniz. Sonuç olarak ince telli saçlılar için düz fönlü saçlar yerine kıvırcık veya dalgalı saç modelleri tercih etmeniz önerilmektedir.

ince-telli-saclara-model

ÖRGÜLÜ VE DAĞINIK TOPUZLU SAÇLAR Örgülü saç yapısıda saça hacim kazandırmak için tercih edilir. Örgülü dağınık topuzlar ve salaş örgüler ile hem çok hoş bir saç modeli yapmış olacak hemde incecik saçlarınızın sönük durmasını engellemiş olacaktır. Bunun için tüm saçınızı sadece bir tarafa alarak dağınık olarak toplayın veya örün. Saçlarınız arasından bazı saç tutamlarını dışarı çekin ve sıra dışı bir hal almasını bu şekilde sağlayın. Saçların hepsi bir tarafta yoğunlaştığı için daha dolgun ve hacimli gözükeceğini unutmayın. İsterseniz de kalın saçlarınız ile kalın şekilde bukleler yapın sonra yanı aldığınız saçınıza köpük ile sabitleyerek, dağınık olarak kullanın. Emin olun dağınıklık çirkin gözükmesine sebep olmaz tam tersi çok hoş görüneceğinden emin olabilirsiniz.

ince-telli-saclara-model-onerileri-kut-

KAT KAT SAÇ KESİMLERİ Katlı saç kesimleri de ince telli ve sönük saçların kurtarıcısı bir modeldir. Saçlar kat kat kesilmesinden dolayı saçların dolgun gözükmesi sağlanmış olunur. Eğer saçlar uzun veya orta boylarda ise oldukça yakışacak bir modeldir. Bazı kadınlar saçlarını pek kestirmek istemezler ya da kısa olmasını istemezler onlar için bu model bire birdir. Fakat bu saç kesimin de dikkat edilmesi gereken husus katların çok uzun olmamasıdır. Katlar uzun olmasından ziyade kısa kısa, kat kat şeklinde olması daha hoş olacaktır ve bu şekilde olması tavsiye edilir. Saçlar kat tarzında olduğu için olduğundan daha hacimli bir saç görünümü oluşacaktır. Bu saç modelinde eğer saç renginiz açık kahve tonlarında ise ve kumrala yakın bir ten renginiz var ise bazı saç tellerinizi hafif sarıya boyatabilirsiniz. Bu da ayrı bir hava katacak ve saçlarınızı dolgun gözükmesine yardımcı olacaktır. Ama sarı tonuna dikkat edilmelidir, çok fazla sarı değil çok açık da değil doğal görünüme en yakın, saç tonunuzun açığı tarzında olmalıdır.

ince-telli-saclara-model-

 LOB SAÇ MODELİ Modern ve farklı saç modellerinden hoşlanıyor iseniz sizin için çok hoş gözüken bir diğer saç modeli ise lob saç kesimleri. Günümüzde oldukça popüler olan ve her tip yüze oturan bir model. Aynı zamanda boynu olduğundan daha zarif ve ince gösteriyor. Saçların omuzlara doğru uzanması ile de Bob modelinden ayrılıyor. Ve bu saç kesiminden sonra günlük hayatta şekil vermekte oldukça kolay. Bazıları bunu küt bir saç kesimi sansalar da aslında arkadan bombeli ve kısa, öne doğru simetrik bir şekilde uzayan saç şeklidir. Lakin biraz uğraştırıcı saç tipidir de yani bakım ister. Özellikle banyodan sonra, kurutma esnasında. Ama yine ince saçlılar içinde tercih edilebilecek hoş bir modeldir.

ince-telli-saclara-model-onerileri

KISA SAÇ KESİMLERİNDE İNCE TELLİ SAÇLAR Kısa saç kesimleri ile ince telli saçın ilişkisi de vardır. Kısa saç kesimleri ince telli saçın başta gürleşmesini sağlar. Bunla birlikte asimetrik olarak kısa saç modelleri saçın daha hacimli gözükmesini sağlamaktadır. Bunun için ayda bir olarak saçlarınızın uçlarından kestirerek katlar yaptırmaya başlayabilirsiniz. Bir yılın sonunda göreceksiniz ki saçlarınız eskiye göre daha gür ve hacimli olacaklar. Genel olarak ince telli saçlara yanlış model uygulaması yapılır ise uzun saç yakışmaz. Lakin kısa saç tipini de herkes kullanmak istemezler. Bunun için bu yazılan saç modellerinden birsini uygulamakta yarar vardır.

ince-telli-saclara-model-1

İNCE TELLİ SAÇLARA MODEL ÖNERİLERİ RESİMLERİ

 

ince-telli-saclara-model-onerileri-ince-telli-saclara-model-2ince-telli-saclara-model-onerileri-kut-1ince-telli-saclara-model-3ince-telli-saclara-model-onerileri-1ince-telli-saclara-model-onerileri-2ince-telli-saclara-model-onerileri-kut-2ince-telli-saclara-model-onerileri-kut-3ince-telli-saclara-model-onerileri-topuzince-telli-saclara-model-onerileri-3ince-telli-saclara-modellerince-telli-saclara-modeller-ince-telli-saclara-model-onerileri-duzince-telli-saclara-model-onerileri-topuz-

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git