Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Kendine Yakışanı Bulmak

Kendine Yakışanı Bulmak
3 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.428 kez okundu.

Kendine Yakışanı Bulmak

Orta yaşlı bayanların genellikle bol kıyafetler ve koyu renkler tercih ettiklerine tanık oluruz. Vücudun değişmeye başlaması, kolların üst kısmının sarkması, göbek bölgesinin kalınlaşması, basen bölgesine kilo alınması hep bu koyu renk ve bol kıyafet tutkusunun altında yatan nedenlerdir. Oysa vücut kusurlarını çok bol kıyafetler ve koyu renk giymeden de saklamak mümkündür.

Trend-elbise-komblnmeleri
Örneğin kalem etekler üzerine giyilen tunik tarzı gömlekler göbek bölgesindeki fazlalıkları kapatırken yine tunik tarzındaki hırkalar basen bölgesindeki fazlalıkları saklamaya yardımcı olabilir. Kısa kollu bluzlar yerine dirseğin biraz altına inen kollara sahip bluzlar, sarkık kollar sorununu ortadan kaldırır.

Orta yaşlı bayanlar için bir başka sorun ise etek boylarıdır. Genellikle bayanların çok uzun etekleri tercih ettikleri gözükmektedir. Oysaki bacakları çok kalın olmadıkça opak çorap ile dizin biraz altındaki midi etekleri giymeleri onları son derece şık gösterecektir.

Trend-kombinleme
Etek modeli olarak kloş ya da kalem etekler tercih edilebilir. Eğer kilolu bir bayansa dar kesim bir etek yerine kloş etek hem rahatlık hem de görüntü açısından daha güzel olacaktır. Kilo sorunu olmayan bir bayan ise rahatlıkla kalem etekleri tercih edebilir.

Orta yaşlı bayanlar özellikle canlı renkleri kullanmamaya çalışırlar. Gri, siyah ve lacivert gibi koyu renkli renkleri seçerler. Bu renkler tabii güzel renklerdir ve özellikle kilolu hanımları zayıf göstermeleri ile ünlüdürler. Ancak herkesin ten ve saç rengine göre değildirler. Bazı insanları soluk ve cansız gösterebilirler. Oysa yine ten ve saç rengine göre toprak rengi, bordo, yeşil ya da turkuaz yaşınız ne olursa olsun bir canlılık getirebilir.

Örneğin siyah bir eteğin üzerine giyilen turkuaz renkli bir bluz insanın hem kendini canlı hissetmesine neden olur hem de yüzünün solgun gözükmesini engeller. Özellikle buğday tenli ve renkli gözlü bayanlarda turkuaz ve yeşil çok hoş durmaktadır.

Sarışın bayanlar için bordo her zaman en güzel alternatiflerden biridir. Yaşınız ne olursa olsun size canlılık verecektir.

Renkli-trend-elbise
Orta yaşlı bayanlar açısından ayakkabı başka sorun teşkil etmektedir. Belirli bir yaştan sonra rahatlık görüntüden daha önemli olduğu için ayakkabıda da düz ayakkabılar daha çok tercih edilmektedir. Bu tür bayanların özel günlerde bile düz ayakkabı tercih ettikleri görülmektedir. Tamamen düz ayakkabılardansa azıcık yüksekliği olan platform tabanlı ayakkabılar rahatlık açısından daha iyi bir alternatif sunmaktadır.

Orta yaşlı hanımlar, ayakkabı renklerinde de yine sadece koyu renkler tercih etmek yerine kıyafetlerine yakışabilecek diğer renkleri de rahatlıkla tercih edebilirler önemli olan kendine yakışanı bulmaktır.

Kendine Yakışanı Bulmak Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git