Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Kıyafette Renk Uyumunu Nasıl Sağlarım

Kıyafette Renk Uyumunu Nasıl Sağlarım
6 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.827 kez okundu.

Kıyafette Renk Uyumunu Nasıl Sağlarım

Güzel bir kombin yapmak istiyorsanız kıyafetleri doğru şekilde tamamlamalı ve renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Ancak o zaman istediğiniz şıklıkta ve zariflikte görünebilirsiniz. Bazı zamanlarda modada uyumsuz renklerle giyinmek trend olabilir ve bu bazen göze değişik görünebilir ama en güzeli kıyafet renklerinin uyumlu kombin edilmesidir. Peki, hangi renkler birbiriyle uyumludur ve hangi renkler birbirine yakışır?

Renk Grupları Nelerdir?

Öncelikle renk uyumunu yapabilmek için renk gruplarını bilmek gerekir. Renkler ana renkler, ara renkler ve üçüncül renkler olmak üzere 3 e ayrılır. Ana renkler sarı, kırmızı ve mavidir. Ara renkler yeşil, turuncu ve mordur. Üçüncül renklerse bordo, turkuaz, çivit dore, lame gibi renklerdir. Bu renkleri kıyafetlerinizde nasıl kullanmanız ve nasıl kombinlemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Kıyafette Renk kombinleri

Kıyafetlerinizde renkler arasında kontrast yaratmak istiyorsanız zıt renkleri kullanarak kombin yapmalısınız. Bunun içinde çok dikkatli olmalısınız çünkü zıt renkler doğru renk tonlarında olmazsa bu kıyafetlerinizde çok kötü durur ve gözü yorar. Bu nedenle renk kontrastı yapacaksanız lacivert ile pembe ya da toprak rengiyle yeşil gibi birbirine uyumlu renk kontrasları yapmalısınız. Ama en güzel renk kontrası şüphesiz siyahla beyazdır. Bu renk kontrası dışında kıyafetlerinizde renkleri ve tonları dengeli kullanmalısınız. Kıyafetlerinizde birçok rengin ön plana çıkmasını engelleyin yoksa bu kıyafetlerinizde renk ve desen karmaşasına neden olur. Bu nedenle üç renkten fazla renk kullanmamaya çaba gösterin. Kıyafetlerinizde rengi hafifletmek için o rengin pastel tonlarına yönelebilirsiniz. Bazı renkler her türlü renkle gider. Bu nedenle adeta kıyafetlerin kurtarıcısı durumundadır. Bu nedenle özellikle siyah, beyaz, gri ve krem rengi kıyafetleri mutlaka gardorabınızda bulundurun ve bu renkleri istediğiniz renklerle kullanın. Kıyafetlerde renk uyumunda ayrıca açık tonlarında bir bluz giyiyorsanız koyu tonlarında bir pantolon ya da etek seçin. ya da tam tersi eteğiniz açık renk olacaksa bluzunuzun koyu renkli olmasına dikkat edin. Böylece kıyafetinizi renklendirerek sıradanlıktan kurtarmış olursunuz. Renk uyumuyla ilgili bilmeniz gereken bir ayrıntıda desenli eteğinizin desen renginde bir bluz seçerseniz hoş bir ahenk yakalamış olursunuz. Eğer kıyafetinizde canlı bir kombin yaratmak istiyorsanız mutlaka kırmızı, mor, sarı gibi canlı renkler kullanmalısınız.

Kıyafette Renk Uyumunu Nasıl Sağlarım Konusu Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git