Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

KOYU SAÇLILARA EN ÇOK YAKIŞAN MAKYAJ STİLLERİ

KOYU SAÇLILARA EN ÇOK YAKIŞAN MAKYAJ STİLLERİ
19 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 678 kez okundu.

KOYU SAÇLILARA EN ÇOK YAKIŞAN MAKYAJ STİLLERİ

koyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-

SİZİN STİLİNİZ Her kadının kendine has bir makyaj stili vardır. Lakin bununla birlikte fiziksel özellikler baz alınarak makyaj yapılması daha doğru olacaktır. Göze hoş gelen makyajın yapılması değildir. Önemli olan makyaj ile kişinin uyumudur. Yani öyle bir makyaj yapılmalıdır ki sizin saçlarınız, ten renginiz ve hatta karakter yapınız ile uygun olmalıdır. Bundan hareket ile bir ahenk oluşmalıdır. Göze hoş gelen bu ahengin yakalanmasıdır. Bu makalemiz koyu renkte saç yapısına ait hanımefendiler için yazılan ve nasıl makyaj yapılacağı, hangi stil makyaj yapılması gerektiğine dair öneriler içeren bir yazı. Bu makaleyi okuduğunuza göre siz ya koyu saçlara yani koyu kahverengi veya siyah saçlara sahip olmalısınız ya da makyaj hakkında bazı püf noktalar hakkında bilgi almak istiyorsunuz. Bu yazımızda koyu saçlılar için en hoş makyaj stillerini bulacaksınız. Makyaj kadınların genelinin olmazsa olmazlarından biri, bu yüzden de doğru makyaj nasıl olmalı ve hangi stiller benimsenmeli bunun hakkında bir şeyler bilmekte fayda var. Makyaj rastgele yapılmaması gereken, fiziksel özelliklere dayalı olarak yapılmasının doğru olduğu bir bakım olayının tümüdür. Peki, koyu saçlılara en çok yakışan makyaj stilleri  nasıl  yapılmalıdır?

koyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-1

DUMANLI GÖZLER ELDE ETMEK Geçtiğimiz senelerde trend olan makyaj stillerinden biri olan nude ruj- kahve stili ile dumanlı görünümlü göz temalı makyaj türlerinden bir koyu saçlı kadınlara önerilebilir. Yüz hatlarında en çok ön planda olan gözlerin makyajda da odak noktalarından biridir. Gözlerin ön plana çıkması makyajda önemsenmektedir. Bu sitil ile oldukça sofistike bir hava katılmaktadır. Hafif bir kahve dumanlı göz makyajı ile sade birleşim yapılarak asil bir görünüm elde edilebilir. Bunun yapılmasında ise pembe bej arası bir ruj ile sütlü kahverenginde bir far paleti yardımı ile yapabilirsiniz.

koyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-2

 

POP RUJ KULLANIMI Daha farklı olarak pop ruj ile sade görünümlü gözler oluşturarak bir birleşimde yapılabilir. Canlı gözüken bir mercan rengi veya pop pembe ile mükemmel bir uyum yaşayabilirsiniz. Günlük hayatta tatlı ruj çeşitleri ile biraz maskara ve krem ile birlikte kullanarak göze hoş bir görünüm elde etmek mümkündür. Bura önemli olan ten ve saç rengi ile olan makyaj uyumunu sağlamaktır. Bu konu da en iyi uyumu yakalayacak olan aslında sizsiniz. İsterseniz moda akımlarını takip edebilirsiniz isterseniz yazımızdan faydalanabilirsiniz. Eğer sade bir makyajdan hoşlanan biri iseniz de asıl dudak renginizden bir ton daha koyu renkler ile rujunuzu yapabilirsiniz ve gözleriniz için ise doğal görünümlü ten rengine yakın olan eyeliner kullanabilirsiniz.

koyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-stilleri

İNCE EYELİNER DOKUNUŞU VE KIRMIZI RUJ İKİLİSİ İnce eyeliner ve kırmızı ruj ikilisi bir diğer öneri stillerden biridir. En popüler olan tarz ise ince uzantılı eyeliner elagan görüntüsüdür. Bilindiği üzere zaten kırmızı ruj kadına ayrı bir cazibe katmaktadır ve bu en çok esmerlere yakışan ruj tipidir. Zaten klasik bir tarzda denebilir. İnce bir eyelinerı günlük hayatta kullanılıyor ise daha mercana yakın bir kırmızı ile gece kullanılacak ise ateş kırmızısı tarzında tercih edilmesi hoş gözükecek bir tarzdır. Bunun için de mat bir ruj seçimi yapılmak isteniyor ise ruju sürdürdükten sonra şeffaf pudra uygulanarak ruju mat hali kavuşturmuş olursunuz. Bu şekilde elit bir havaya bürünürsünüz. Ruj yapmadan önce de kırmızı dudak kalemi yardımı ile bir çerçeve çizerseniz daha kolay uygulama yapabilirsiniz.

koyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-stilleri-

KOYU SAÇLILAR İÇİN EYELİNER Peki, bu kadar bahsettik cümle içinde geçirdik eyelinerı. Nasıl uygulanmalı ve tercih nasıl olmalı diye geliyorsa akıllara. Sarışın ve kızıl hanımefendiler daha çok maskaraya önem verir. Esmerler için bu durum pek söz konusu değildir yani bir sorun oluşturmaz. Esmerler bu yönden daha şanslıdır diye biliriz. Tabi bunun ile birlikte eğer yine de maskara kullanmak tercihinizdir. Bu sayede daha büyük ve dolgun kirpiklere sahip de olabilirsiniz. Bu yüzden sizin için adeta bir sihir olan şeyin eyeliner olduğunu unutmayın. Bu şekilde yüzünüz daha ortaya çıkacak ve kaşlarınızda ki dikkati arttırabilirsiniz. Eğer kaşlarının güzelliği ile övünen biri iseniz bu tam sizin için denebilir. Ayrıyetten bunun ile birlikte gözlere dikkat çekilmesinde ve hoş bir oran tutturulmasında eyeliner siyah saçlılar için tavsiye edilen bir makyajdır, harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Güçlü bakışlara sahip olmak istiyorsanız likit eyeliner tercih edilmelidir. Dramatik ve çarpıcı bir hava katarak, odak noktası olabilirsiniz. Bunlar esmer ve siyah saçlı kadınlar için en iyi makyaj ipuçlarıdır diyebiliriz.

koyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-stilleri-1

GÖZ MAKYAJININ ÖNEMİ Baştan beri dediğimiz gözler yüzün en dikkat çekici yerlerinden biridir. Bunun için de göz makyajı oldukça önemlidir. Koyu saçlılar için diğer göz makyajı şekillerini anlatmaya devam edelim. Etkileyici çekik göz makyajı da yapılabilir. Bu tercih edilebilecek bir diğer stildir. Eğer gözlere dikkat çekmek istiyorsanız ve ışıltı istiyorsanız, bu stil olur diyoruz. Eğer sizin odak noktanız ve güveninizin daha çok olduğu yeriniz dudaklarınız ise, göz makyajlarında daha mat tonlar tercih edilmelidir. Unutulmamalı makyajda mat olan bir yer başka bir yer üzerinde odağın arttırılması için yapılır, genel olarak. Tarzınıza göre siyah ve doğal tonlar birlikte kullanılması da daha iyi bir görünüm elde edilmesinde yardımcı olur. Veya biraz daha farklı bir tarz istiyorsanız mor veya yeşilin bazı tonları da hoş olabilir. Eğer ki makyajınızı daha özel bir gün için yapıyor iseniz ve normale göre biraz daha dikkat çekici olmak istiyorsanız, pembe veya bordo kahverengi tonları ile yapılan dokunuşlar ile karışık bir karamele elde edilmesi de denenebilir.

koyu-saclilara-makyaj-1

RUJSUZ MAKYAJ OLUR MU? Ruj seçimi de çok önemli olduğunu yazımızda da pek çok kez geçirdik. Yani ruj seçimi ile estetik bir görünüm elde edilebilir. Meyve ya da kırmızı tonların seçiminde esmer hanımefendiler diğer kadınlara göre daha şanslıdır. Esmerlerde daha hoş bir görünüm elde edilmektedir. Gerçek pembe renkleri ise daha çok sarışınlar için iyi bir seçimdir. Kahverengi, mercan tonları ise kızıllar için daha ideal olduğu söylenmektedir. Dut ve kırmızı renkler içeren rujlar ise esmerlerin en önemli makyaj silahlarıdır denebilir. Göz kamaştırıcı bir hava katarlar. Genel bir kanı vardır koyu bir ruj ile koyu göz makyajı olmaz diye. Ama bu koyu renkli saçlara sahip ve esmer olan kadınlar için geçerli değildir. Yeter ki oran tutturulsun. Buna vamp makyaj da deniyor. İsterseniz Jessica Alba’nın böyle bir stile sahip pozları var inceleyebilirsiniz.

koyu-saclilara-makyaj-

VURGULU KAŞ YAPISI Ve geldik yüzün aksesuarlarından sayılan kaşlara. Koyu saçlılar için kaş aralıkları vurgulayıcı kullanılmadır. Eğer kaş aralıklarınız var ise onları kapatılması tavsiye edilir. Bunu için ise kalem kullanabilir. Kalem vasıtası ile boşluklar doldurulmalıdır. Kaşları vurgulayarak yüzün bu kısmını güzelliğin odak noktası haline getirilebilir. Kusur varsa kapatılarak mükemmellik elde edilir. Saçlar zaten koyu ise bir de bunun üzerinde kaşlarında daha koyu bir şekilde koyu boyanması tavsiye edilmez. En fazla koyuluk saçlarınızın koyuluğunda olmalıdır. Yoksa karakteristik olarak sizi daha sert ve kızgın olan biri gibi gösterir. Kaşların doğallığı önemlidir.

koyu-saclilara-makyaj

KOYU SAÇLILARA EN ÇOK YAKIŞAN MAKYAJ STİLLERİ RESİMLERİ

 

koyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-stilleri-nelerdir-koyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-stilleri-nelerdirkoyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-stilleri-neler-1koyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-stilleri-neler-koyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-stilleri-nelerkoyu-saclilara-en-cok-yakisan-makyaj-stilleri-2koyu-saclilara-makyaj-2koyu-saclilara-makyaj-nasil-yapilirkoyu-saclilara-makyaj-nasil-yapilir-koyu-saclilara-makyaj-nasil-yapilir-1koyu-saclilara-makyaj-nasil-yapilir-2koyu-saclilara-makyaj-onerilerikoyu-saclilara-makyaj-onerileri-koyu-saclilara-makyaj-onerileri-1koyu-saclilara-makyaj-onerileri-2

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git