Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

KÜÇÜK GENÇ ODALARI İÇİN DEKORASYON ÖRNEKLERİ

KÜÇÜK GENÇ ODALARI İÇİN DEKORASYON ÖRNEKLERİ
18 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 874 kez okundu.

KÜÇÜK GENÇ ODALARI İÇİN DEKORASYON ÖRNEKLERİ

kucuk-genc-odalari-dekorasyonu-

Küçük bir odaya mı sahipsiniz? Oda ufak olduğu için ev kolay değiştirilemez sonuçta. Fakat bunu yerine yapılacak farklı tasarımlar ufak odayı daha işlevli hale getirebilirsiniz. Oda küçük olduğundan dolayı bir kaç işin tek eşyada toplanması buna en iyi çözümdür. Bunun için dekorasyon tavsiyelerinden biri dolabınızı genişletin diyebiliriz. Şimdi aklınıza geliyor oda zaten küçük bir de dolabı nasıl genişleteyim, ne gerek var diye. İşte tasarımın inceliği burada zaten. Düşününki normal ebattan biraz daha büyük bir dolap ve dolabın alt kısmında giysilerin asacağınız bir kısım, bir tarafında diğer malzemeler konulacak. Dolabın üstünde de yatağınız bulunacak. Yatağın diğer tarafında ufak bir çalışma masası olacak. Bunun için odanın bir köşesini tamamen işgal etmeniz gerekecek. Ama yine ufak bir oda da her şeyin içinde olduğu bir birliktelik olacak. Bu şekilde yerden tasarruf sağlamış olacaksınız.

kucuk-genc-odalari-dekorasyonu-oneriler-1

Peki aynı odada iki kişi kalıyorsanız ve oda ufaksa. Küçük genç odaları için harika bir fikir daha sizlerle. Çok fonksiyonlu bir yatak düşünün. Kat kat sisteme sahip bir yatak. Bir merdiven gi kat kat yükseliyor. En üstte tek kişilik ufak bir yatak olacak. O yatağın yanında bir buçuk metre kadar yükseğinde de ufak raflar eklenebilir. Üst katın bir alt katında yarım metre genişliğinde kat şeklinde bir alan olacak. Onun altındaki kat da hareketli çekyat tarzı bir yatak kısmı mevcut burası aynı zamanda kapalı iken koltuk olarak da kullanılabilir. Bu şekilde yerden oldukça kazanç sağlanabilir. Bir diğer tasarım da ise dolap ve yatağınız tek bir parça halinde olabilir. Yatak sanki yükseltilmiş bir platform üstünde gibi duruyor. Yani alt kısımda uzun çekmeceli bölmeler var. Yatağın bir ucunda ise komodinli bir dolap var. Ve yatağın üstünde ise duvara monteli bir raf ve kapaklı dolap olacak. Bu şekilde hem düzenli bir görünüm hem de az yer kaplanarak küçük genç odaları için çok iyi bir dekorasyon olabilir

kucuk-genc-odalari-dekorasyonu-1

Genç odası ufak olabilir ve nereye çalışma masası nereye yatak koyacağında oldukça kararsız olabilir. Bunlar için ise yapılan dekorasyonlar ile oldukça kullanışlı odalar oluşturulabilir. Mesela yatak başlığı olan yeri düşünün bir dolap tarzında estetik şekilde yapılsa yani kapaklı bir sistemi olup yatağınızda o kapağı açtığınızda bir masa oluşsa ve iç kısmında bir kitaplık olsa ne güzel olur değil mi? İşte böyle tasarımlar var. Ve Aynı zamanda yatağın altında çek yat tarzı bir kısım var ve yatmadan orayı açarak yatağınızı büyütebilirsiniz. İki kişinin yaşadığı genç odalarında en kesin ve sık kullanılan çözümlerden biri ranza sistemidir. Az yer kaplar ve altlı üstlü sistem ile odanızın bir köşesinde iki kişinin kalabileceği bir yer yapılmış olur. Peki, televizyonlarda rastlamışızdır. Dolap yataklardan bahsediyoruz. Oldukça kullanışlı ve dekoratif gözüken yatak sistemi. Siz yatana kadar sadece oda da bir dolap olarak gözüken ve hiç yer kaplamayan bir ürün. Ve siz yatmak istediğinizde sadece dolabı açıyorsunuz ve ortada yatağınız. Bu şekilde yatağın yer kaplamamış oluyor. Oda da en çok yer kaplayan bilindiği üzere yataklar, bu yüzden en iyi çözümlerden biri duvara gömülü yatak sistemidir.

kucuk-genc-odalari-dekorasyonu-2

Peki, dolaplarda yaşamaya ne dersiniz. Tabi ki sıradan bir dolap değil bu. Odanın bir köşesinde tavana kadar uzayan dolap görünümlü bir tasarımdan bahsediyoruz. Dolabı açtığınızda karşınızda bir yatak ve rafların bulunduğu oda içinde mini bir oda. Bu şekilde yatmadığınız vakitte dolabınızı kapayıp odanın kalan kısmını kullanabilirsiniz. Dolap görünümlü tasarım içinde tek kişilik bir yatak ve onun üstünde duvara monteli raflar var. Bu şekilde kitaplık derdinden de kurtulmuş olursunuz. Yatak ve çalışma odanızın iç içe olmasını ister miydiniz? Yani yatakta çalışmayacaksınız tabi ki, odanızın içinde adeta bir oda daha olacak. Bunun için biraz yüksek tavanı bir eve sahip olmak gerekiyor. Ranza sistemine benzer fakat bu sefer ranzanın alt kısmında yatak olan yerde yatak yok. Bir çalışma odası olacak. Üst tarafta ise yatak olacak. Alt tarafta bir çalışma masası yanlarda kitaplık rafları ve orta da sandalyeniz. İç kısmı zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Ama kesinlikle yerden tasarruf sağlayacaktır. Küçük genç odaları için oldukça şık bir dekorasyon. Küçük odaların duvar renkleri de oldukça önemlidir. Koyu renkler odayı daha da dar gösterecektir. Pamuk beyazı gibi bir renk odanızı daha geniş hissettirecek. Odanın bir köşesine yatağınızı koyarsınız. Fakat yatağın alt kısmı çekmeceli olsun ki gar dolabına gerek kalmasın. Bu şekilde yerden tasarruf edersiniz. Kıyafetlerinizi oraya koyabilirsiniz. Ve kitaplıklar duvara monteli olursa yer kaplayacak kitaplıklar olmadığı için yine küçük genç odası için iyi bir dekorasyon olabilir.

kucuk-genc-odalari-dekorasyonu-oneriler

Çok fonksiyonlu bir oda isteniyorsa onun içinde gayet şık tasarımlar mevcut. Bir yatak ve onun üstünde yan taraftan ufak merdivenler aracılığı ile çıkılan kürsüyü andıran bir oturma yer düşünün. Ama çok yüksek değil. Bu şekilde hem yatak hem de oda da oturacağınız yer hazır. Aynı zamanda yatağın yanlarında çekmeceler mevcut yani yine gar dolabı ihtiyacınız olmayacak. Merdiven basamakları da aslında bir çekmece yani hiç bir boşuna değil. Küçük genç odası için yapılan her dekorasyonun aslında birer amacı var. Sade, basit ama şık tasarımlar istiyorsanız. Yine ranza tipli yatak modelleri var. Üst kısımda tek kişilik bir yatak mevcut. Yan taraftan merdiven ile çıkılıyor. Ve alt tarafta ise ufak bir koltuk. Destek ayakları ve duvara monteleme işlemi ile yatak ayakta duruyor. Bu şık dekorasyonun ağaç kaplama tarzında olması daha hoş olacaktır. Eğer oda küçük ise ne kadar çok alan kullanılabilirseniz o kadar iyi. Klasik olarak genelde yatakların altlarını kullanmıyoruz. Bu anlattığımız tasarımda ise yatak adeta bir dolap gibi. Yatak diğer yataklardan biraz daha yüksek ama alt kısmının bir tarafı çekmeceli ve bir tarafı boşluk şeklindedir. İstediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. Odanızda ilk bakışta sadece büyük bir komidin gibi gözken tasarımlar da var. Ama aslında bunlar çok fonksiyonlu. Bu yapı istediğinizde bir yatak, istediğinizde çalışma masasına dönüşüyor.

kucuk-genc-odalari-dekorasyonu-oneriler-

Bu şekilde yer kaplama oldukça azalıyor. Odanın geri kalanını istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz bu tasarım ile. Gizli yatak, masa barındıran bu yapı oldukça fonksiyonel ve kullanışlı. Yani öz olarak odan küçük ise eşyalar ne kadar kompakt olursa o kadar iyi oluyor. Kompakt tasarımlı gen odalarında, yatak, çalışma masası ve dolap az yer kaplaması için birbirine bağlı olacak şekilde tasarlanıyor. Bu şekilde küçük genç odaları için oldukça hoş dekorasyonlar yapılmış oluyor. Genç odaları sadece yatak odaları değildir. Gençlerin içinde üstlerini değiştirdiği, derslerini çalıştığı, hobilerini yaptığı ve boş zamanlarını geçirdikleri yerler. Bu yüzden bir yatak bir de gardırop, tamamdır demek hata olur. Odanın işlevselliği arttırmak doğru olan davranıştır. Odayı kullanacak gencin hobileri ve yaşantı tarzına göre odak dekorasyonu yapılmalı. Odanın çekmeceli ve bazalı yatakları olmazsa olmazıdır. Bunlar odanın işlevselliğini arttırır. Açık renkli eşyalar da odayı ferah gösterecektir. Bu sayede odanın dar gözükmesini engelleyebilirsiniz.

kucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-2

KÜÇÜK GENÇ ODALARI İÇİN DEKARASYON ÖRNEKLERİ RESİMLERİ

 

kucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-1kucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-kucuk-genc-odalari-icin-dekorasyonkucuk-genc-odalari-dekorasyonu-onerileri-2kucuk-genc-odalari-dekorasyonu-onerileri-1kucuk-genc-odalari-dekorasyonu-onerileri-kucuk-genc-odalari-dekorasyonu-onerilerikucuk-genc-odalari-dekorasyonu-oneriler-2kucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-onerilerkucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-oneriler-kucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-oneriler-1kucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-onerilerikucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-oneriler-2kucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-onerileri-kucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-onerileri-1kucuk-genc-odalari-icin-dekorasyon-onerileri-2kucuk-genc-odasi-dekorasyonu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git