Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Mezuniyet Balo Törenlerinde Abiye Önerileri

Mezuniyet Balo Törenlerinde Abiye Önerileri
31 Mart 2014 tarihinde eklendi, 3.175 kez okundu.

Okulların kapanmasına az bir zaman kaldı. Tabi bu da bayanlar için yeni arayışı beraberinde getiriyor. Mezuniyet balo töreninde ne giysem acaba sorusu bunların en başında gelen sorulardan biri. Biz de bu konuda bir yazı dizisi biraz da resim ekleyerek merak konusu soruya yanıt vermeye çalışalım.

Aslında mezuniyet ile ilgili söylenecek çok şey vardır. Lakin bunu bir tasarımcıya sormak herhalde daha net sonuçları verir. Ama yine de gördüğüm kadarına değinmeye çalışayım.

Mezuniyet balo törenlerinde giyilebilecek abiye modelleri, öncelikle sade olması gerekiyor. Yani mini abiye modelleri bence çok fazla etkili olmaz. Ki giyip de daha sonra çok fazla pişmanlık yaşayanları biliyorum. Geçtiğimiz moda sezonunda da değişik abiye modellerini görmüştüm. Ancak bu sene bir fark ile kapalı bayanlar için de farklı mezuniyet balo törenlerinde giyinebilecek abiye modellerinin yer almasıdır.

Okulların tatil edilmesine az bir zaman kala bayanları saran heyecanlarına ortak olmak adına birkaç modelden bahsetmek gerekiyor. Bunlardan en çok gözüme çarpan modellerinden biri, belden fiyonklu pudra abiye modeli. Uzun abiye modeli arayanlar için tercih edilebilecek bir model olmasıyla birlikte herhalde her bayanın üzerine de oturabilecek türden bir model olduğunu söyleyebilirim. Tabi tüm bunları söylerken de bu işlerden çok iyi anlayan bir moda gurusu olduğumu da iddia etmediğimi söylemem gerekiyor. Ben bir mezuniyet törenine gitsem nasıl giyerdim, neler takardım, nasıl bir ayakkabı tercih ederdim diye düşünerek yazıyorum bu yazıyı.

Dantel işlemeli mezuniyet balo abiye modelleri de aslında fena bir fikir değil. Yani özellikle de kapalı bayanlar için oldukça ideal olduğunu düşündüğüm bir modeldir bu. Yani biraz daha gösterişli, daha alımlı model tercih etmek isteyen bayanlar için açık ve kapalı modellerini bulmak mümkündür. Bu anlamda dantel işlemesi abiye modelleri herhalde mezuniyet balosu için oldukça idealdir diye düşünüyorum. Yeşil renk seçeneklerinin de dantel işlemeli abiye modelleri üzerine eklenmesi, daha fazla seçenek ve tercih yapma konusunda oldukça yardımcı olabilir.

Tabi buraya kadar genel olarak kapalı bayanlar için konuştuğum modeller oldu. Bununla birlikte açık bayanlar için de farklı abiye modellerinden bahsetmek mümkündür. Daha açık giyinen bayanlar için straplez abiye modellerinin mezuniyet balosu için iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Eteği kabarık abiye modelleri üzerine yapılan işlemeleri de göz önünde bulunduracak olursak herhalde mezuniyet balosu için abiye seçimi yaparken tercih edilebilecek bir model olduğunu söyleyebilirim.

ABİYE MODELLERİNDE TREND RENKLER

2014 sezonun en trend renkleri açık renkler. Özellikle de yaz aylarına denk gelen mezuniyet balo törenlerinde daha şık durmak için de herhalde açık renklerin çok daha iyi olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte açık renkler arasında mint yeşili, su mavisi gibi renklerin de göze çarptığını belirterek, mezuniyet balo abiye modelleri üzerinde çok hoş duracağını söyleyebilirim. Yani aslında biraz da şunu söylemek istiyorum. Açık renk olsun da çamurdan olsun! Açık veya kapalı abiye modeli tercih edecek her iki taraf için de açık renk abiye modelleri mezuniyet balo abiye modelleri için en uygun abiye modelleridir. Bu nedenle tercihinizi bu yönde yapmanızı öneriyorum.

ABİYE SEÇİMİNDE MARKA TERCİHİ

Tabi bunları söyledikten sonra, herkesin aklına gelecek şeylerden biri de, “Hangi markadan abiye modeli almalıyım?” sorusudur. Bu soruya da aslında etraflıca cevap vermek mümkündür. Birincisi, couture abiye tercih edebilirsiniz. İşinizi tasarımcınızın marifetli ellerine bırakıp şık olmanın keyfini çıkartabilirsiniz. Tabi bu bir tercih meselesidir. Ancak bununla birlikte hazır giyim sektörünü tercih edenler için de marka önerilerinde bulunmak gerekiyor. Zara, Twist, Mango gibi hazır giyim markalarına kapalı giyimde Tozlu giyim, Sefamerve, Modanisa, Muslima Wear gibi markaları gözden geçirin derim. Hem iki üç metre saten için çok fazla para ödemezsiniz hem de sonradan da giyebileceğiniz bir elbiseniz olur.

Başında da dediğim gibi uzman bir moda stilisti ya da tasarımcısı değilim. Kendi gözlemlerim ve düşüncelerimden size yardımcı olmaya çalıştım. Umarım söylediklerim az da olsa işinize yarar ve harika bir mezuniyet balo törenini gerçekleştirirsiniz.

Kendinize iyi bakın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git