Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Minimalist Bir Gardıroba sahip olmak için 4 İpucu

Minimalist Bir Gardıroba sahip olmak için 4 İpucu
27 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.222 kez okundu.

Minimalist Bir Gardıroba sahip olmak için 4 İpucu

Dolabınızda yeriniz mi yok? Kıyafetleriniz için ayırabileceğiniz para kısıtlı mı? Merak etmeyin. Basit birkaç ipucuyla minimalist ve kullanışlı bir gardıroba sahip olabilirsiniz.

1-Sadece Giydiklerinizi Tutun

Sahip olduğunuz her şeyi son 1 yıl içerisinde giydiniz mi? Eğer cevabınız hayır ise, dolu gözüken ancak aslında boş olan bir dolaba sahipsiniz demektir.

Lekeli, yırtık, bedeninize uymayan, tekrar giyilemeyecek kadar demode, yaşınıza uygun olmayan ve hatta içinde kötü anılarınızın olduğu parçalardan bir an önce kurtulun. Siz de rahatlayın, dolabınız da nefes alsın.

2-Kombinleyin

Asla sadece dolabınızdaki tek bir parçayla giyilecek kıyafetler almayın. Seçtiğiniz tişört hem eteklerinizle, hem pantolonlarınızla giyilir olsun. Beğendiğiniz hırkanın içine giyebileceğiniz en az 3 parçaya sahip olduğunuzdan emin olun.

3-Renklerinizi Bilin

Eminim hepiniz gökkuşağı gibi bir dolap hayal ediyorsunuz. Ancak her tene ve saç rengine göre farklı bir renk paleti olduğunu unutmamalısınız. Size uymayan renkleri dolabınızdan atar ve artık sadece gözlerinizi ortaya çıkaran, ten renginizi güzel gösteren tonları alırsanız hem genç ve enerjik gözükürsünüz hem de dolaptan seçeceğiniz her parça size istisnasız yakışır.

Renk analizi için çeşitli internet sitelerinden yararlanabilir ya da bir sitiliste danışabilirsiniz.

4-Akseuar Kullanın

Birkaç hayat kurtaran aksesuar, az sayıda kıyafetinizi sorunsuzca kombinlemeniz konusunda büyük fark yaratacaktır. Örneğin, 5 bluzunuz var ve onları kombinleyebileceğiniz 2 şal ve 3 kolyeniz var. Bu aksesuarlarınız neredeyse tüm bluzlarınıza uyuyor. İşte kombilemek için çok sayıda alternatifiniz oldu. En güzel tarafı da, aksesuarların pahalı olmaması. Hatta kendiniz bile yapabilirsiniz.

Soğuk havalarda şal ve arkı kullanmaktan çekilmeyin. Yazlık kıyafetlerinizi ise renkli bilezikler ve büyük küpeler kullanarak yepyeni gösterebilirsiniz.

minimalist-bir-gardroba-sahip-olanin-ipuclari

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git