Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Örgülü Topuz Saç Modelleri

Örgülü Topuz Saç Modelleri
3 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 931 kez okundu.

Örgülü Topuz Saç Modelleri

Bayanlarımızın günümüzde kullandığı pek çok farklı saç modeli bulunurken, elbette ki bunlar arasında Örgülü topuz saç modelleri de yer almaktadır. Topuz her bayanın tercih ettiği bir model olurken, hem günlük hayatta hem de gece hayatlarında gayet güzel bir görünüm sağlayabilmektedir. Bir de kullanılan örgü tasarımı görünüme daha fazla bir güzellik katıyor denilebilir. Sizlere bu yazımızda kısaca örgülü topuz saç modelleri hakkında bilgiler vermek gerekirse, şunlardan bahsedebilmemiz mümkündür. Gelin saçı Yukarıda bahsettiğimiz örgülü topuz, aslında gelin saçı olarak da bilinmektedir. Topuz bilindiği gibi uygulansa da, yan kısımlarında dairesel olarak kendini gösteren güzel bir örgü, tercih edilebilir. Yine farklı modeller için de şunlara göz atabilirsiniz.

orgulu-topuz-sac-modelleri• Dağınık örgülü topuz saç modelleri

• Yandan örgü topuz saç modelleri

• Örgü topuz Yandan örgülü topuz modelini genel olarak daha salaş bir kıyafet ile kullanmanız mümkün olabilir. Arkada dağınık bir topuz kullanabilirsiniz.

Yine yandan birkaç tutam ile birlikte kalın bir örgü kullanılarak, gayet rahat bir görünüm sağlanabilir. Yandan örgü topuz nasıl yapılır? Bu konuda her ne kadar anlatımlı videolar sizler için daha yeterli olsa da, sizlere bu konuda kısaca bilgiler verebilmek adına, yandan örgü topuzun nasıl yapılacağı hakkında bazı yerlere değinebiliriz. Böylelikle yine anlatımlı videolardan da destek alarak, oldukça kolay bir şekilde örgü topuz modelini kendinize uygulayabilirsiniz. Yine saç tasarım merkezlerinde bu konuda destek alabilir, özel günlerinizde daha şık görünmek için modellerden faydalanabilirsiniz.

• İlk olarak saçınızın sol kısmından bir tutam saç ayırarak, lastik toka ile bağlayınız. Daha sonra ise arka kısımda da 2 tutam saç ayırarak toplamda 3 tutam olmak üzere örgü için hazır hale getiriniz. Yine arka kısımda yer alan saçlarınızı da normal bir atkuyruğu bağlar gibi bağlayabilirsiniz.

• Daha sonra ise ayırdığınız bu 3 tutam saçı, her birini bir örgü olacak şekilde örmeniz gerekiyor.

Örgü modeli ise size kalmış olup, kendinize ve saç telinize uygun bir model tercih edebilirsiniz. 3 adet örgü yaptıktan sonra ise şu adımları izleyerek, topuzunuzu oluşturabilirsiniz. o Arkada ayrılmış olan 2 tutam saçı, birbirine bağlayacak şekilde küçük bir topuz oluşturmalısınız. o Birbirine bağladığınız 2 örgü modelini ise tel tokayla sabitleyebilirsiniz. İsteğe göre arta kalan saç tellerini sabitlemek için sprey kullanılabilir. o Yan kısımda ayrılan tutam ise örgü hale getirilerek, topuza uzanacak şekilde şekillendirilir. Böylelikle yandan gelen örgü de topuza sabitlenerek, tek tarafından bir yan örgü de sağlanmış olacaktır. Örgülü yandan topuz bu şekilde tamamlanabilir. o Eğer ki her iki yandan da örgü oluşturmak istiyorsanız, arkada 2 ve hem sağ hem de solda olmak üzere toplamda 2, genel olarak 4 tutam saç ayırabilirsiniz. Böylelikle her iki yandan da örgü oluşturmuş olup daha şık bir model oluşturabilirsiniz. Yine bu yandan örgüleri de tel toka ile tutturarak, sabitleyebilirsiniz. o Tüm diğer saç modelleri, diğer farklı konular ve detaylar için bizleri takip edebilirsiniz. Web adresimiz üzerinden görsellerden de yardım alarak, diğer tanıtım videolarından da faydalanarak modelleri oluşturabilir, istediğiniz saç modelini kendinize uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git