Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Stiletto Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Stiletto Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
9 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.076 kez okundu.

Stiletto Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Stiletto ayakkabı, dar,yüksek topuklu ve hafif burunlu ayakkabılara verilen genel isimdir. Abiye ve şık sayılabilecek hemen hemen her türlü kıyafet ile rahatlıkla uyum sağlayan bu ayakkabılar, modayı yakndan takip eden kadınların her zaman gözdesi olmuştur. Parlak, mat, canlı renklisi, koyu renklisi, uzun burunlusu, genişi ile etek, elbise, pantolon hatta taytlar ile kullanılabilen stiletto ayakkabıların seçiminde bazı kurallara dikkat edilmesi gerekir. Bu kurallar, ayakkabının uuzn süre ve sevilerek kullanılmasında önemli rol oynar.

 Stiletto Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilecekler

stilettoStiletto seçimi yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken, kişinin ayak yapısı ile uyumlu olup olmadığıdır. Eğer kişi dar bir ayak yapısına sahip ise sivri burunlu, geniş bir ayak yapısına sahip ise yuvarlak burunlu stilettoları tercih etmeleri gerekir. Ayak yapısına göre yanlış seçilen ayakkabılar hem görüntü açısından hem de ayak sağlığı açısından oldukça önemlidir.

 Stiletto ayakkabıların seçiminde ikinci dikkat edilmesi gereken ayakkabının kombinleneceği kıyafete göre seçim yapılmasıdır. Eğer ayakkabı bol paçalı bir pantolon ile kombinlenecekse sivri burunlu, tayt ya da etek gibi ayakları dışarıda bırakacak bir kıyafet ile kombinlenecekse yuvarlak kesimli modeller tercih edilmelidir. Ayakkabının modelinin seçiminin ardından bir başka önemli detay olan renk ve desen seçimini de dikkatle yapmak gerekir. Eğer kıyafet çok düz bir yapıya sahip ise ayakkabının desenli olması, tam tersi durumda ise düz bir stiletto kullanılması tavsiye edilir. Desenin ardından tüm ayakkabı modelleri için önemli olan bir başka özelliğe yani renk seçimine geçilir. Ayakkabı ile kombinlenen kıyafetin rengi koyu tonlarda ise açık renk bir ayakkabı seçimi daha şık duracaktır. Yine buna benzer şekilde kıyafet mat tonlada ise ayakkabını parlak tonlarda olması önerilir.

Kullanım alanının genişliği ve ayak rahatlığı açısından en çok tercih edilen ayakkabı türlerinden olan stilettolar, pek çok ünlü bayanın da sıklıkla kullandığı, ünlü markaların en çok ürettiği ayakkabı modelleridir. Doğru seçim ve doğru kombin ile harikalar yaratan bu ayakkabıları satın alırken yukarıda belirtilen özelliklere dikkat ederek siz de kendinize en uygun stiletto ayakkabıyı seçebilir ve her zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz ayakkabılara sahip olabilirsiniz.

stiletto-ayakkabilar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git