Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Topuklu Ayakkabı İle Yürümenin Püf Noktaları

Topuklu Ayakkabı İle Yürümenin Püf Noktaları
19 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 1.446 kez okundu.

Topuklu ayakkabıyla kolay yürümenin yöntemlerini bilerek yürümeniz sizin daha rahat etmenizi sağlayacaktır. “Topuklu ayakkabılarım olmadan asla dışarı çıkmam” diyenlerdenseniz ve yüksek topuklu ayakkabılarla rahat yürüyemiyorsanız bu haberimiz tam size göre. Yüksek topuklu ayakkabı ile düşme tehlikesi yaşamadan kolay yürümenin püf noktalarını okuyum.

Topuklu Ayakkabı İle Yürümenin Püf Noktaları

  • Topuklu ayakkabılarınızı yeni aldıysanız yürürken kayma ihtimalini aza indirmek için tabanlarını fazla bastırmadan zımparalayın. Çünkü yeni ayakkabı her zaman daha fazla kayar.
  • Yürürken kalçalarınızı kasmayın ve rahat bırakın. Omuzlarınızı geriye doğru götürün ve dik durun. Eminim şu an bu makaleyi okurken bu hareketi yapıyorsunuz. Böyle dik yürümek imkânsız gibi geliyor ama denediğinizde topuklu ayakkabı ile daha rahat yürüdüğünüzü göreceksiniz.
  • Adımlarınızı atarken yere ilk önce topuklarınız değsin sonra ayakucunuz değsin. Bu hareket hem sizi dengede tutacak hem de daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Merdiven inerken uç ve topuk beraber basılmalı. Merdiven çıkarken de vücudunuzun tüm ağırlığını ayakuçlarına vermelisiniz.
  • Topuklu ayakkabı ile yürürken hızlı ve büyük adımlardan kaçınarak sakin ve küçük adımlar atın. Acele ederseniz topuklu ayakkabıların gazabına uğrarsınız.
  • Ayakkabılarınızı yeni aldıysanız ilk evde halı üzerinde denersiniz. Sadece halıda yürümeyin ayağınızın alışması için parke, çim, toprak ve yolda denemelisiniz. Örneğin; şimdi çıkıp kendi sokağınızdaki markete gidip gelebilirsiniz.
  • Her topuklu ayakkabı giyen kadının hayatında bir defa da olsa mutlaka düştüğünü aklınızdan çıkarmayın. Topuklu ayakkabı giymede usta olan modeller bile düşüyor. Top model Naomi Campbell’in 1993 yılında bir defilede düştükten sonra nasıl gülümsediği hala hafızalarda.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git