Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Türkler Elie Saab’ı Çok Beğeniyor

Türkler Elie Saab’ı Çok Beğeniyor
28 Mart 2014 tarihinde eklendi, 3.192 kez okundu.

Birçok ünlünün katılımıyla gerçekleşen Paris Couture Haftasına damgasını vuran isim yine Lübnan asıllı modacı Elie Saab olmuştu. Ünlü tasarımcının tasarımları sosyal medyayı da alt üst etmişti denebilir. Aslında bunun nedenlerini belli bazı şeylere bağlamanın mümkün olduğunu söylemek gerekiyor.

Elie Saab tasarımlarını en çok öne çıkartan özelliklerinden biri couture yapıyor olmasıdır. Bunun yanında farklı nedenleri de olan tasarımcının yaptığı çalışmalar ülkemizde de çok fazlasıyla beğeniliyor.  Podyum haftasında tasarımların dikkat çektiğine hepimiz şahit olmuştuk. Özellikle Elie Saab tanıtımı esnasında podyumlarda kendini gösteren danteller, pullar, payetler ve yoğun emek gerektiren işlemeler davetlilerin dikkatlerinden kaçmadı. Podyum’da çok ünlü markalar yer alıyordu. Dünyaca ünlü Valentino, Christian Dior, Chanel gibi markaların yer alması ayrı bir güzellik katmıştı elbette. Ancak konuşulacak ve beğenilecek modellerden bahsetmek gerekiyorsa, herhalde tercihin Elie Saab’dan yana yapılması isabetli olacaktır. Genç Türk bayanların Elie Saab tasarımlarına ilgileri görülmeye değer. Aslında bunun nedenini araştırdığımızda, tesettüre daha uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle muhafazakar bayanlar tarafından daha çok beğenilen tasarımlarda, sırt dekoltelerinde ölçülü davranılması ya da bulunmaması modellere olan ilginin artmasındaki en büyük neden olarak kabul ediliyor.

Elie Saab Couture

Elie Saab Couture

Elbette konuşulacak çok fazla detaylar vardı podyumda. Ancak konumuz gereği Elie Saab üzerinde daha fazla duracağız. Konu başında çok fazla tercih edilmesinin nedenlerini Haute couture’den söz ettik. Aslında çok fazla tercih edilmesinin nedeni de tam olarak bunun hakkını vermesine bağlayabiliriz. Lübnan’da büyük bir beğeni toplayan Saab’ın ülkemiz genelinde de ürünlerinin tutulmasındaki diğer nedenlerden biri de yine tesettür modellerine daha uyum sağlayabilmesi olarak değerlendirebilir.

Elie Saab 2014 İlkbahar

Elie Saab 2014 İlkbahar

Elie Saab… Başarısı çok eskilere dayanan bir tasarımcı. 9 yaşlarında iken kardeşi için diktiği elbise o zamanlarda bile çok fazlasıyla beğenilmiş ve meşhur olmuştu. O dönemde, küçük kardeşine diktiği elbiseyi görenler Saab’ın moda dünyasına yönelmesi konusunda sürekli yönlendirmelerde bulunuyorlardı. Tabi bu 18 yaşından sonra Saab için moda evini açmasındaki en büyük neden olmuştu. Tasarımlarının çok beğenildiği ülkesi Lübnan’da çok geçmeden ünlü Milano Paris’teki moda evlerinde de tasarımcının moda evlerinin kurulmasını da sağladı.

Elie Saab 2014 Koleksiyonu

Elie Saab 2014 Koleksiyonu

Yeni sezon tasarımlarıyla, abiye ve elbise modasında yine kendini çok fazla gösteren Elie Saab tasarımları hakkında bilgi almak isteyenler için sitemize tasarımcının yeni sezon tasarımlarını ekliyoruz. Eminim ki siz de tasarımları gördüğünüzde neden çok beğenildiğini anlayacak ve tercihleriniz arasına alacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git