Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Uzun Saç Modelleri

Uzun Saç Modelleri
7 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.014 kez okundu.

Uzun Saç Modelleri

Uzun saç, her bayanın dönem dönem ilgisini çekip uzatmaya karar verdikten sonra çok fazla uzatmaya dayanamayıp hemen kestirdiği bir saç modelidir. Ancak uzun saç modelleri birçok bayanın seksi görünmesine yardım ediyor. Yüz hatlarınız ile uzun saçlarınızı ahenk içerisinde ise ortalığı yakıp geçebilmeniz mümkündür. Saç teli ortalama 0,02 milimetre ile 0,04 milimetre kalınlığındadır. Sağlıklı bir saç derisi bir ayda yaklaşık olarak bir santimetre kadar uzarken, ömrü ortalama 2-6 yıl arasındadır. Eğer belinize kadar saçlarınızın olmasını istiyorsanız 6 yıl kadar beklemeniz gerekmektedir.

uzun-sac-modelleriUzun Saç modelleri İçin İpuçları Uzun saçlarınızın olmasını istiyorsanız öncelikle doğru vitaminlerle saç bakımı yapmanız gerekmektedir. Örneğin saçlarınız kepekliyse ve kırıklarınız artmışsa A vitamini, saçlarınız dökülüyorsa B1 veya B6 vitamini eksikliği işaretidir. Saçlarınızı uzatmak için C vitamini ve B12 vitamini tüketmelisiniz. Çünkü C vitamininin içeriği saçı uyaracağı için saç köklerini düzene sokarken aynı şekilde B12 vitamini ise saç köklerinizi besleyecektir ve böylece saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak için ilk adımı atmış olacaksınız. Kullandığınız kalitesiz taraklar ve kenarları keskin tokalar saç telinize zarar verir. Saçınızdaki kırıklar ise saçlarınızı sert fırçalamalarınız sonucu oluşur ve bu kırıklar zamanla saçınızın uzamasını sekteye uğratır. Bunların dışında saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamamak gerekir. Çünkü sıcak su saçın dibindeki doğal yarı eritir ve saçlarınız normalden daha soluk ve cansız gözükür. Ayrıca sıcak su saç telinizi yumuşatarak saçı dış etkenlerden koruyan kalkanını yok eder.

Saçlarınızı duş almadan önce mutlaka tarayın ve saç tellerinizi bir hizaya sokun. Böylece saçlarınızı yıkarken karışmasını önlemiş olursunuz ve yıkadıktan sonra taramanıza gerek kalmaz. Şampuan bir saç temizleme aracıdır ve dozunda kullanılmalıdır. Şampuanın fazlası saçlarınıza zararlıdır. Şampuanı doğru kullanıp kullanmadığınızı anlamak için köpürmemesi gerekmektedir. Köpüren şampuan fazla kullanılan şampuan demektir. Saçlarınızı durularken de tüm şampuanın akıp gittiğinden emin olun ve mutlaka kendi saç tipinize en uygun olan bakım ürününü seçiniz. Başka birisinin şampuanı sizin saç tipiniz için uygun olmayabilir. Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz jojoba, Hindistan cevizi ve tatlı badem yağı ile besleyici bir saç bakım yağı hazırlayarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız bu yağı kafa derinize uygulamayınız.Saçlarınızı haftada iki kez yıkamanız en ideal olanıdır. Saçlarınızı yıkarken üst kısma toplayarak yıkamak yerine bir yana salarak yıkayınız.

Erkekler İçin Uzun Saç Modelleri Uzun zamandır önemli bir unsur haline gelen uzun saçlar artık erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Uzun saçları genellikle genç delikanlılar veya farklı olmayı seven erkekler tarafından tercih edilmektedir. Uzun erkek saç modelleri dalgalı, düz ve kıvırcık olarak sınıflandırılabilir. Eğer saçlarınız dalgalıysa hacim konusunda çok avantajlısınızdır ve sadece kırıklarınızı aldırarak ve birazda saçlarınıza kat vererek bakımlı ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızın hem daha iyi şekil almasını hem de parlak ve canlı durmasını istiyorsanız saç kremi kullanmak sizin için ideal olacaktır. Eğer saçlarınız düz ise katlı kesim yapabilirsiniz. Çünkü düz saçlar dalgalı saçlara göre daha hacimsiz olduğu için katlı kesim saçlarınızın hacimli gözükmesine yardımcı olacaktır. Eğer saçlarınız kıvırcıksa sizin uzun saç konusunda daha hassas ve titiz olmanız gerekmektedir. Çünkü saçlarınızı uzatırken vermeye çalıştığınız imaj doğrultusunda saçlarınızı uzatmanızı öneririm.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git