Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Vücudunuza Uygun Kıyafet Seçimi

Vücudunuza Uygun Kıyafet Seçimi
3 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 1.500 kez okundu.

Vücudunuza Uygun Kıyafet Seçimi

Her ne kadar moda değişken olsa da bazı kurallar modada hiç değişmez. Bu kurallar sayesinde vücudunuzla ilgili memnun olmadığınız yerleri saklayabilir ve daha hoş görünebilirsiniz.

Giydiğiniz elbiseler bol olabilir hatta güzelde olabilir ancak vücudunuzdan sarkmamalı

Gülünç duruma düşmemek için giydiğiniz elbiseler bol olabilir hatta güzelde olabilir ancak vücudunuzdan sarkmamalı!

Kıyafetiniz bedeninize uyum sağlamalıdır
Bir kıyafeti ne kadar beğenirseniz beğenin, vücudunuza uygun olmayan çok büyük ya da çok küçük bedendeki kıyafetleri almayın. Unutmayın vücudunuza küçük gelen kıyafetler sizi şişman gösterir. Vücudunuza büyük gelen kıyafetlerde sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Bu nedenle kendi vücut ölçülerinize uyan giysileri alın.
Kıyafetinizin Kumaşına Dikkat Edin
Kıyafetlerinizin kumaşı ikinci bir deri gibi üzerinize yapışmamalı sadece sizi sarmalıdır. Jean kumaşlar çıkıntıları toplayıp saklar ama keten gibi kumaşlar fazlalıklarınızı örtmez hatta kusurlarınızı daha da ortaya çıkarır. Çok ince kumaşlar ise vücuttaki tüm kusurları iyice ortay serer. Bu nedenle kıyafet seçerken kıvrımlı bir şekilde inen, akışkan  kumaşları tercih edin.
Duruş Ve Renk Önemlidir
Eğer boyunuz kısaysa baştan aşağıya tek renk giymeniz faydanıza olabilir. Ayrıca tek renk giyinmek kusurların daha az göze çarpmasına neden olur. Tek renk giyinirken özellikle siyah, kahverengi, krem gibi tonları tercih etmeye çalışın.
Pantolon seçimini doğru yapın
Pantolon birçok kıyafetle kombin edilir ve günlük hayatta rahatlıkla kullanılır. Bu nedenle şık görünmeniz için pantolon seçimi önemlidir. Eğer karın bölgenizde fazlalığınız varsa büzgüsüz ve pilesiz pantolonları seçmelisiniz. Ayrıca basen sorununuz varsa düşük belli ve paçaları hafif geniş pantolonları tercih etmelisiniz. Pantolon paçalarının hafif geniş olması basen bölgenizi dengeleyecektir.
Etek Kilonuzu Saklar
Eğer kilolarınızla ilgili sorunlarınız varsa, özellikle basen ve karın bölgenizde kilo fazlalığınız varsa etek sizin için iyi bir seçim olacaktır. Yalnız etek boyu olarak  diz hizasında olan etekleri tercih edin. Ayrıca kısa boyunuz varsa uzun etek giymeyin. Çünkü bu sizi daha da kısa gösterir.

Vücudunuza Uygun Kıyafet Seçimi Konusu Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git