Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Yaşa Göre Stil

Yaşa Göre Stil
17 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.798 kez okundu.

Yaşa Göre Stil

Her yaşta bayanın ayrı ayrı tercih ettiği renkler ve kombinler vardır. Kadınlar belli bir yaşa geldiğinde seçmiş olduğu kombin ve renklerin değişmesi gerektiği psikolojisine girerler. Özellikle 30lu yaşların üstüne gelindiği vakit kendilerini pastel tonlarına standart giyime adapte ederler. Hâlbuki kombineleri yaparken yaştan ziyade vücut tipine göre de seçmelidirler. Kişi vücudunu çok iyi tanımalı ve ona göre giyinmelidir. Modayı takip etmeli sezonda trend neyse kombinler de vücuduna hitap ediyorsa tercihleri bu doğrultuda olmalıdır. Çoğu bayanın yaşı ilerleyince bedenleri de değişir. Daha farklı ölçülere girerler.
Stil-model

Yapılması gereken doğru kalıp doğru kumaş ve doğru kesim olmalıdır. Örneğin özel günlerde ve gecelerde daha iddialı tasarımlar seçilmelidir. Çalışmakta olan bayanlar beyaz gömlek, siyah kumaş pantolon, kumaş etek, blazer ceket tercih ederler. Bunların yanında daha şık olmak için sade şık bir elbisede tercih edilebilir. Pastel tonları siyah ile çok güzel bir kombin yapabilirler. Siyah renklerle şıklığı yakalayabilirler. Tayt üzerine şık bir tunik kullanılabilir. Fark yaratmak için değişik detaylar kullanılmalıdır. Şık tunik bir gömleğe pens atılarak bel daha ince ve zarif görünür. Aksesuar ile de çok şık bir hale gelir. Kumaş bir pantolon uzun hırka ceket kullanılabilir. Ayakkabı konusunda ise yine şık seçimler yapabilirler. Topuklu ayakkabı tercihi olduğu gibi, dolgu taban ya da düztaban ayakkabıda kullanılabilir.

Tesettür-stil
Tarzını Keşfet 

Orta yaş üstü bayanlarda 50 60 yaşlara gelmiş olmak kadının kendisini genç hissetmemesi anlamına gelmiyor. Bayanlar kaç yaşına gelirse gelsin hissettiği yaştadır. Her yaşta şık zarif asil görünmek ister. Bir kadının giyinmesi tarzı o kadının kişiliğini yansıtır. Fakat yaşın vermiş olduğu bir olgunluk ile hareket ederler ve o şekilde kombin yaparlar. İddialı giyinmek isteseler de, daha klasik modeller tercih ederler. Yine en büyük kural bedenimize uygun doğru kıyafeti giymektir. Canlı renkler yerine mat ve pastel tonlar kullanılmalıdır. Bu seçim sizleri yaşlı değil zarif ve saygıdeğer gösterir.

Stil-modeli

Elbise bluz ve ceketlerde detay olmalı fakat abartılmamalıdır.  Bazen belde bir kemer, yakada bir broş bazen de bir fırfır olmalıdır. Yalnız bunların hepsi  bir arada kullanılmamalıdır. Çünkü çok karmaşık ve göz yorucu olur. Kıyafet abartılı olmasıyla değil kesimiyle dikkat çekmelidir. Kadınlar kaç yaşına gelirse gelsin her zaman şık, zarif, asil görünmek ister. Kıyafet, alışveriş kadınlar için her zaman ön sırada gelir. Her daim güzel görünmek isterler. Yaş ilerledikçe bedende değişir. Dar kısa elbiselerin yerine fazlalıklarımızı kapatmak için çok bol olmamak kaydıyla dökümlü elbiseler tercih edilmelidir. Ayakkabılarda düztaban yani babet tercih edilmelidir.

Yaşa Göre Stil Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git