Moda dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen Abiye modellerini YeniAbiyeler.com'dan bulabilirsiniz.

Yüksek Topuk Ayakkabılarla Nasıl Yürünür?

Yüksek Topuk Ayakkabılarla Nasıl Yürünür?
14 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 1.559 kez okundu.

Yüksek Topuk Ayakkabılarla Nasıl Yürünür?

Etkileyici ve güzel görünmek için tercih edilen yüksek topuklu ayakkabılar birçok kadının en büyük tutkusudur. Hem daha uzun, hem daha ince, hem de daha şık görünmek için tercih edilen yüksek topuklar her ne kadar çekicilik katsa da birçok sorunu da beraberinde getirir. Giyer giymez bir öz güven sağlayan bu ayakkabılar duruşunuzu ve havanızı değiştirir. Ancak değişen havanızı devam ettirebilmenin yolu doğru şekilde yürüyebilmekten geçer. Rahat ve öz güvenli bir şekilde yürümediğiniz takdirde topuklu ayakkabıların kattığı o cezbedici hava bir anda buharlaşır ve kötü bir görünümle baş başa kalırsınız. Topuklu ayakkabıların avantajını tam olarak kullanabilmek için doğru yürüyüş şeklini yakalamanız gerekir.
İşte yüksek topuklularla rahat bir şekilde yürümenin ipuçları..
Doğru yürüyüş şeklini kazanmak için yapılacak en önemli şey doğru ayakkabıyı seçmektir. Ayağınıza bol gelen bir topuklu ayakkabıyla düzgün yürümeniz mümkün değildir. Ayak biçiminize ve numaranıza en uygun ayakkabıyı seçerek işe başlayabilirsiniz. Birçok kişi topuklu ayakkabı giydiğinde parmak uçlarına basarak yürümenin doğru olduğunu düşünür. Ancak bu tamamen yanlıştır. Parmak uçlarınıza basarak yürümek size garip bir görünüm verir ve ayaklarınız da bu durumdan rahatsız olur. Bunun yerine tıpkı düz tabanlı ayakkabılarda yaptığınız gibi önce topuklarınıza sonra parmak uçlarınıza basmanız doğru adım atma şekli olacaktır.
Yüksek Topuk Ayakkabılarla Nasıl Yürünür?
Topuklu ayakkabılarla, ayağınızda düz tabanlı ayakkabı varmış gibi yürümeli ve kendinizi buna alıştırmalısınız.  Çok fazla geniş adımlar atmak yürümekte zorlanmanıza sebep olur. Bunun yerine küçük adımlar atarak daha şık görünebilirsiniz. Bu yürüyüş şekli aynı zamanda daha az yorulmanızı sağlar ve gün boyu ayağınızda kalacak olan topuklu ayakkabılarla daha rahat hareket edebilme imkanına kavuşursunuz. Yüksek topuklu giyen birçok kişinin yaptığı en önemli hatalardan biri de kambur yürümektir. Kambur bir yürüyüş şekli ise çekicilikten son derece uzak bir görünüm yaratır. Eğer vücut ağırlığınızı arkaya verirseniz daha dik yürüyebilirsiniz. Bu ayakkabılarla rahat yürümek için verilen en eski tavsiyelerden biri ise düz bir çizgi hayal ederek onun üzerinde yürümeye çalışmaktır. Bu sayede adımlarınızı dengeli ve düzgün atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git